Royole esneyebilir microLED ekranlarını duyurdu

Katlanabilir akıllı telefon sınıfına ilk adım atanlardan birisi olan Çinli Royole firması yenilik geliştirmeye devam ediyor. Esneyebilir tarzda microLED ekranlarla kavisli veya dom ekran gibi kategorileri donatmayı planlıyor. 

İlginizi Çekebilir Uygun fiyatlı GM 21 karşınızda

İlginç microLED projeleri

Son dönemde hayatımıza yeni teknolojiler girmeye başladı. Çok sayıda mini LED panellerin bölgesel aydınlatma yaptığı miniLED ekranlar iPad Pro gibi bazı ürünlerde yavaş yavaş kendisini gösteriyor. Verimliliği üst düzeyde olan miniLED, renk ve canlılık konusunda OLED’lere rakip. MicroLED ise henüz son kullanıcı tarafında etkili olabilmiş değil. 

Ayrıca Bkz. “Google Lens teknolojisi Google Fotoğraflar’ın masaüstü sürümüne entegre edildi”

LED modüllerin mikro seviyelerde olduğu microLED daha maliyetli olduğu için sunum ekranları veya reklam panelleri gibi kurumsal tarafta denemelere başladı. Royole ise dom kameralar gibi ürünlerde kullanmayı düşünüyor. 

Esneyebilir microLED ekranlar yüzde 130 civarında esneme payına sahip ve 40 dereceye kadar da bükülebiliyor. Yüzde 70 oranında ışığı geçirebilen ekranlar yüzde 40 gibi orana sahip şeffaf LG OLED televizyon ekranından bile daha şeffaf. Ayrıca inç başına 120 piksel gibi oldukça yoğun bir değere ulaşıyor. 

Royole esneyebilir microLED panellerin kavisli ekranlar, küre ekranlar veya dom ekranlar gibi alanlarda önemli bir fırsat oluşturacağına inanıyor. Mevcut katlanabilir ekranlarla aynı üretim sürecini paylaştığı için hızlı bir şekilde piyasaya sürülebilir. Henüz bu ekranların ne zaman kullanıma sunulacağı açıklanmadı. 
 

https://www.gsmarena.com/royole_unveils_stretchable_microled_displays_that_can_be_shaped_into_globes_or_domes-news-49293.php

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Royole esneyebilir microLED ekranlarını duyurdu için yorumda bulun

    Royole esneyebilir microLED ekranlarını duyurdu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Royole esneyebilir microLED ekranlarını duyurdu için ilk yorumu yapabilirsin.