Ricoh çok yönlü bir güneş pili geliştirdi

Japon şirketi Ricoh, –30 ° C ile 60 ° C arasında değişen sıcaklıklarda ve hatta düşük ışık seviyelerinde elektrik üretmek için bir güneş pili yarattı. Yeni ürünlerin teslimatları bu ayın sonlarında başlayacak.

İlginizi Çekebilir Güneş enerjisi panelleri alev alan Walmart, Tesla’yı dava etti Ayrıca Bkz. “Dogecoin’in yaratıcısı Elon Musk hakkında konuştu: Bencil bir dolandırıcı”

Ricoh fotovoltaik panellerinin soğutma tesisleri, depolar ve sıcak mağazalardaki sensörleri güçlendirmeye odaklandığını belirtelim. Üretimde “akıllı” binaların kullanımı giderek daha popüler hale geliyor ve sensörlerin kesintisiz ve otonom güç beslemesi, bu tür sistemlerin çalışması için bir ön koşul olmuş durumda.

Daha farklı ürünler de geliştiriliyor

Ricoh’un yeni hücreleri, dahili ışık kaynaklarından zayıf aydınlatmada bile en geniş çalışma sıcaklığı aralığında elektrik üreterek bu zorluğun üstesinden gelmeyi vaat ediyor.

Şirkete göre, verimliliği önceki nesillerden %20 daha yüksek. Daha ayrıntılı bilgi henüz mevcut değil, ancak önümüzdeki dönemde daha fazla detay verilmesi bekleniyor. Şirket geçen yıl fotovoltaik hücreler geliştirme ve üretme işine girdi. Ricoh, 2023’ün sonlarına doğru yeni bölümünden kar elde etmeyi umuyor. Şirketin fotovoltaik dönüşüm alanında daha dikkat çekici ürünler sunmayı planladığı da sızan bilgiler arasında.

https://asia.nikkei.com/Business/Technology/Ricoh-develops-new-solar-cell-that-boasts-20-higher-output

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ricoh çok yönlü bir güneş pili geliştirdi için yorumda bulun

    Ricoh çok yönlü bir güneş pili geliştirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ricoh çok yönlü bir güneş pili geliştirdi için ilk yorumu yapabilirsin.