Redmi K40 ilk satış rakamları ile şaşırttı

Redmi K40 ve Redmi K40 Pro akıllı telefonlar, planlandığı gibi 4 Mart itibari ile Çin’de satışa çıktı. Satışa çıkan akıllı telefonlar kısa bir süre sonra şirket tarafından açıklanan bilgiye göre 300.000 adet satış rakamına ulaştı.

Redmi K40 rekor satış elde etti

İlk satışlar başladıktan kısa bir süre sonra stokları tükenen cihazlar satıştan çekildi. Şirket bir sonraki satışlar için 8 Mart tarihini işaret etti. Hatıralayacağınız üzere Redmi K40 serisinin lansman etkinliğinde şirket, K40’ın 12 GB RAM ve 256 GB depolama varyantını stokta kalana kadar 2.499 Yuan‘a satacağını iddia etmişti.

Yeni K40 serisi ile ilgili olarak Xiaomi Ürün Direktörü Wang Teng Thomas, “Stok yapmak için çok çalışıyoruz ve telefonlarını değiştirmek için acelesi olmayanların birkaç gün beklemesini tavsiye ediyoruz. Ay ortasında satın almanın daha kolay olması bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Thomas, ayrıca Weibo gönderisinin yorumlar bölümüne, “İlkini, nihai fiyat-performans oranındaki eksikli olasılığı ile fiyattaki artış arasından seçtik” dedi. Öte yandan Weibo kullanıcılarından biri, 12 GB  RAM ve 256 GB depolama alanına sahip olan cihazın 2.699 Yuan orijinal fiyatıyla ne zaman satışa sunulacağını sordu. Thomas ise önümüzdeki ay bile aynı fiyattan satışa sunulabileceğini söyleyerek yanıt verdi.

Bu yanıtın, şirketin yüksek talebi karşılamaya yetecek kadar K40 stoğu hazırladığını gösterdiği düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Redmi K40 ilk satış rakamları ile şaşırttı için yorumda bulun

    Redmi K40 ilk satış rakamları ile şaşırttı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Redmi K40 ilk satış rakamları ile şaşırttı için ilk yorumu yapabilirsin.