Realme GT 5G’nin piyasaya çıkış tarihi belli oldu

Realme, geçtiğimiz Aralık ayında Snapdragon 888 mobil işlemcisinden güç alacak olan amiral gemisi telefonunu 2021’de piyasaya süreceğini doğrulamıştı. Şirket, piyasaya çıkacak olan yeni akıllı telefonun adını açıklamadı sadece ‘Race’ kod adını kullanarak özelliklerinden bahsetti.

Son raporlara göre, cihazın Çin pazarına Realme GT olarak çıkacağı iddia ediliyor. Bugün Realme CMO’su Xu Qi, Weibo’da Realme GT’nin piyasaya çıkış tarihini belirleyen bir poster paylaştı.

Race kod adlı Realme GT 5G 4 Mart’ta görücüye çıkıyor

Realme’nin yayınladığı posterde GT 5G’nin teknik özellikleri hakkında hiçbir bilgi bulunmuyor. Yalnızca açılış etkinliğinin belirtilen tarihte ve saat 14.00’da yapılacağı yazmaktadır. Son zamanlarda, RMX2202 model numaralı telefon TENAA’da görüldü. Bu telefonun Çin pazarında Realme GT olarak piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

Akıllı telefonun teknik özellikleri henüz TENAA’da görünmedi. Bununla birlikte, TENAA’nın veritabanında listelenen telefonun görüntüleri, delikli bir ekrana sahip olduğunu ve arka panelinde dikdörtgen şekilli bir kamera modülüne ve bir ‘GT’ markasına sahip olduğu ortaya çıktı.

Bu akıllı telefon hakkındaki sızıntılara göre, Realme GT’nin 12 GB RAM, 256 GB dahili depolama ve Realme UI 2.0 tabanlı Android 11 işletim sistemi ile kullanıcıların beğenisine sunulması kuvvetle muhtemel. Kamerasına bakacak olursak, 64 Megapiksel birincil kameraya sahip olacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Realme GT 5G’nin piyasaya çıkış tarihi belli oldu için yorumda bulun

    Realme GT 5G’nin piyasaya çıkış tarihi belli oldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Realme GT 5G’nin piyasaya çıkış tarihi belli oldu için ilk yorumu yapabilirsin.