Razer, akıllı gözlük piyasasına Anzu ile giriş yaptı

Kulaklık olarak ikiye katlanabilen gözlükler giderek daha popüler bir kategori haline gelmeye devam ediyor. 2019’da Bose kendi gözlüğünü tanıttıktan ve 2020’de Amazon Echo Frames‘ı piyasa sürdükten sonra bu alanda üretim yapan bir sonraki büyük şirket Razer oluyor.

Razer, bugün resmi olarak mavi ışığı filtreleyecek ve aynı zamanda çevresel sesi tamamen boğmadan kulaklarınıza ses yansıtacak Anzu akıllı gözlüğünü duyurdu. Anzu ve Echo Frames arasındaki temel fark, mavi ışık filtremesinin Razer’in sürümünde varsayılan bir özellik olarak gelmesi olarak belirtiliyor.

Razer Anzu, iki farklı tasarıma sahip olacak

Yeni gözlüğe ait ortaya çıkan render fotoğraflarına göre Anzu, genel hacim açısından Echo Frames ile benzetiliyor. Teknik özellik sayfalarına göre ise Anzu, Echo Frames’ten yaklaşık 10 gram daha ağır görünüyor.

Amazon yalnızca bir lens şekli sunarken, Razer yuvarlak veya dikdörtgen seçeneklere sahip olacak. Ayrıca Anzu’yu güneş gözlüklerine dönüştüren lenslerle takabilme fırsatı sunacak. Echo Frames’te olduğu gibi Anzu’da yandaki bir panel aracılığıyla dokunmatik kontroller sunuyor.

Bunu müzik çalmayı yönetmek, aramaları kabul etmek veya reddetmek için yapabilirsiniz. Öte yandan asistanını etkinleştirmek veya “oyun modunu” açmak için de kullanabilirsiniz.

Razer Anzu sesinizin kekemesini engellemek için gereken 60 ms gecikme sağlayan özelleştirilmiş bir Bluetooth 5.1 bağlantısı kullanıyor. Ayrıca, cihazı aktif olarak kullanmadığınız zamanlarda Razer “5 saatten fazla pil ömrü” ve iki haftaya kadar bekleme gücü vaat ediyor. Akıllı gözlük, arayanların sizi duyabilmesi için yerleşik çok yönlü bir mikrofon da sunuyor.

Anzu kullanmak için reçeteli lenslere ihtiyacınız varsa, bunları Razer’ın ortağı Lensabl aracılığıyla satın alabiliyorsunuz. Ek olarak standart seçeneğin, yüzde 35 mavi ışık filtreleme lensleriyle birlikte geldiğini belirtelim.

Son olarak, Razer Anzu IPX4 olarak derecelendirildi. Bu yüzden su sıçramasına karşı dayanıklı yapısı ile öne çıkıyor. Bu, onu yüzmeye götürmemeniz gerektiği halde, kısa bir süre için yağmura yakalanıp hayatta kalacağı anlamına geliyor. Anzu, 200 dolara bir taşıma çantası, bir USB-A şarj kablosu ve polarize UVA/UVB güneş gözlüğü yedek lensleri ile birlikte Razer’ın web sitesinden satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Razer, akıllı gözlük piyasasına Anzu ile giriş yaptı için yorumda bulun

    Razer, akıllı gözlük piyasasına Anzu ile giriş yaptı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Razer, akıllı gözlük piyasasına Anzu ile giriş yaptı için ilk yorumu yapabilirsin.