Qualcomm dizüstüler için 5G referans kartını duyurdu

200 trilyon dolarlık bir pazara ulaşması beklenen 5G teknolojilerini her alanda kullanmak isteyen Qualcomm yatırımlarını arttırıyor. Modem entegre yongalardan sonra şimdi de 5G genişleme kartları geliyor. 

Qualcomm 5G kartları

Qualcomm referans olarak hazırladığı M.2 10Gb genişleme kartları ile dizüstülere hızlı bir şekilde 5G yeteneği kazandırmayı amaçlıyor. Tak-çıkar tarzındaki kartlarda Snapdragon X65 ve Snapdragon X62 modemler kullanılıyor. 

Ayrıca Bkz. “TIME Dergisi Bitcoin’le ödeme kabul edeceğini duyurdu”

Genişleme kartları yakın mesafede yüksek indirme hızları ve uzun mesafede düşük indirme hızları standartlarını destekliyor. Böylece geniş çaplı bir pazar alanı oluşturuyor. Ayrıca yapısı gereği düşük enerji tüketiyor. 

Qualcomm yeni 5G referans kart tasarımını ortaklarının kullanımına açmış durumda. Yılın sonlarına doğru dizüstü modelleri için ilk 5G kartlarına yer verilmesi bekleniyor. Şimdilik hangi markalar olacak belli değil.
 

https://www.engadget.com/qualcomm-x65-5g-m2-modem-for-laptops-150010082.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Qualcomm dizüstüler için 5G referans kartını duyurdu için yorumda bulun

    Qualcomm dizüstüler için 5G referans kartını duyurdu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Qualcomm dizüstüler için 5G referans kartını duyurdu için ilk yorumu yapabilirsin.