Project Starline görüntülü görüşmelere sihirli bir ayna tutuyor

Google’ın zaman zaman karşımıza uçuk projeleri çıkardığına şahit oluyoruz. Google Glass gibi pek başarılı olamasa da gelecek projeler için en azından bir fikir vermiş oluyor. Bu yıl Project Starline ile tanıştık. 

İlginizi Çekebilir Dünyanın ilk akıllı bebek bezi Pine Smart satışa çıktı

Project Starline nedir

Project Starline bize Pamuk Prenses ve 7 Cüceler masalındaki kötü cadının aynasını hatırlatıyor. Çeşitli teknolojiler kullanılarak görüntülü görüşme yapılan kişinin birebir görüntüsü dev ekrana yansıtılıyor ve yüz yüze bir görüşme hissiyatı oluşturuluyor. 

Ayrıca Bkz. “AMD Ryzen 5000G APU’larını duyurdu: Perakende pazarına da sunulacak”

Project Starline için görüşme yapacak kişileri tarayıp sanal ortama aktaracak çeşitli sensör ve algoritmalar kullanılıyor. Ekran tarafında da ses ve görüntü derinliği oluşturan ışık alanı teknolojisine yer veriliyor. Yani her eve giremeyecek kadar maliyetli bir sistem. 

Google bir süredir bir grup çalışanı ile Project Starline testlerine devam ettiğini belirtiyor. İş ortakları ile yıl sonuna kadar test sürecine başlamış olacak. Eğer Google projeyi daha makul bir fiyata indirebilirse diğer iletişim ürünlerine de entegre etmeyi planlıyor. 

 

https://www.engadget.com/google-project-starline-191228699.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Project Starline görüntülü görüşmelere sihirli bir ayna tutuyor için yorumda bulun

    Project Starline görüntülü görüşmelere sihirli bir ayna tutuyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Project Starline görüntülü görüşmelere sihirli bir ayna tutuyor için ilk yorumu yapabilirsin.