PlayStation oyuncuları Network kesintisi yaşıyor

Sony, PlayStation 4 ve PlayStation 5 sahiplerinin şu anda belirli oyunları başlatma veya çevrimiçi oynama konusunda sorun yaşayabileceğini açıkladı.

Sorun Xbox’ın yaşadığından daha farklı

Büyük bir Xbox Live kesintisinden sadece bir gün sonra, Sony‘nin PlayStation Network‘ü birkaç saattir sorunlar yaşıyor. Xbox’ın yaşadığı sorundan biraz farklı olarak değerlendirilen Network hatası, ortaya çıkan raporlara göre belirli oyunları etkileyebilir.

Sony’nin PSN Durumu sayfasına göre, PS Vita, PS3, PS4 ve PS5 gibi platformlarda “Oyunları, uygulamaları veya ağ özelliklerini başlatmada zorluk yaşanabilir.”

Bazı oyuncuların Call of Duty: Warzone veya Minecraft oynamak için çevrimiçi olmaya çalışırken sorunlar yaşadığı görülürken, Fortnite gibi diğer oyunlar erişilebilir görünüyor. 

Servis durumu sayfası, bu sorunun 6:33 PM ET civarında başladığını söylüyor, ancak çevrimiçi oyuncular durumu birkaç saat önce fark ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. PlayStation oyuncuları Network kesintisi yaşıyor için yorumda bulun

    PlayStation oyuncuları Network kesintisi yaşıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak PlayStation oyuncuları Network kesintisi yaşıyor için ilk yorumu yapabilirsin.