PlayStation 5, bu yaz SSD desteği kazanıyor

Yeni nesil oyun konsolları, geçtiğimiz yıl sonunda piyasaya çıktı. Bu konsollardan biri olan PlayStation 5, SSD özelliği ve güçlü donanımıyla ön plana çıkıyor. Maliyeti yüksek olan bu SSD depolama birimi ne yazık ki sadece 825 GB. İlk bakışta bu boyut yeterli gibi gözükse de modern oyunların boyutunu ve konsoldaki alanın sadece 667 GB olduğunu göz önünde bulundurursak, oldukça yetersiz kalıyor. Neyse ki Sony, bu soruna bir çözüm buldu.

PlayStation 5 için SSD desteği

Microsoft, bu sorunu kendi sattığı SSD ile çözerken, Sony daha farklı bir çözüm yoluna gitti. PS5’e SSD takabileceğiniz bir alan ekleyen şirket, bu sayede kullanıcıların satın aldıkları M2 SSD ile sorunu kendi çözmesine müsaade ediyor. Oyunculara özgürlük tanıyan bu özellik, hayat geçmek için şirketten gelecek olan güncellemeyi bekliyor. Bloomberg raporuna göre özellik, bu yaz yayınlanacak bir güncellemeyle geliyor.

Kullanıcılar, satın aldıkları M2 SSD’leri konsoldaki özel alana takarak, istedikleri depolama alanına sahip olacak. Burada dikkat edilmesi gereken tek kriter, alınan SSD’nin Gen 4 olması. Bu depolama birimleri ülkemizde 1000 liradan başlayan fiyatlarla bulunabiliyor.

Gelen bilgilere göre güncelleme, konsolun fanlarının daha hızlı çalışmasına da izin veriyor. Soğutma konusuna oldukça önem veren PlayStation 5, SSD eklentisinin konsolun diğer kısımları gibi serin tutulmasını istiyor. Bu sayede performansın, birinci parti parçalardaki gibi yüksek tutulması hedeflenmekte. Bu durumun fan sesine ne kadar olumsuz etki edeceği ise merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. PlayStation 5, bu yaz SSD desteği kazanıyor için yorumda bulun

    PlayStation 5, bu yaz SSD desteği kazanıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak PlayStation 5, bu yaz SSD desteği kazanıyor için ilk yorumu yapabilirsin.