Oppo Find X3 ekranı için sürpriz özellik: LTPO

Samsung ve Apple’ın kullandığı LTPO ekran teknolojisi, Oppo Find X3 modelinde karşımıza çıkabilir. Amiral gemisi telefonlarda 120 Hz ekran yenileme ve AMOLED ekranların yaygınlaşması, pil ömrü konusunda kullanıcıları endişelendiriyor.

Apple ve Samsung tarafından bir süredir kullanılan LTPO ekran teknolojisi ise pil ömrü konusunda önemli avantajlar sağlıyor.

Oppo Find X3 ekranı hakkında yeni sızıntılar ortaya çıktı

Oppo Find X3 için tasarım, tanıtım tarihi gibi detaylar kısa süre önce ortaya çıktı. Çin sosyal medyası Weibo’da paylaşılan görsellere göre, ekran yenileme tarafında da önemli özellikler karşımıza çıkacak.

Oppo Find X3 ekranı için 120 Hz ekran yenileme geleceği ortaya çıkmıştı. Bu özelliğin sabit bir şekilde değil, 5 Hz ve 120 Hz gibi geniş bir yelpazede sunulacağı ortaya çıktı. Genelde amiral gemisi modellerde 60 ve 120 Hz arası bir ekran yenileme değişkenliği tercih ediliyor. Bu açıdan ortaya çıkan ekran yenileme genişliği ilginç.

Aslında bu Hz genişliğinin temel sebebi LTPO ekran teknolojisi. Bu teknoloji, OLED ve AMOLED ekranların çok daha az enerji harcamasını sağlıyor. LTPO teknolojisi,  ekranın kullanılmadığı durumlarda Hz seviyesini  1 Hz seviyesine kadar düşürüyor.

LTPO, Apple tarafından akıllı saatlerde kullanılıyor. Samsung ise bu ekran teknolojisini amiral gemisi  akıllı telefonlarda kullanılıyor. Oppo ise bu iki akıllı telefon devinden sonra bu teknolojiyi ilk kullanan marka yolunda ilerliyor.

Bu önemli özellik dışında, Weibo’da Find X3 ekranı hakkında daha farklı sızıntılar da ortaya çıktı. Buna göre Oppo Find X3 ekranı, 3K yani 2880 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip. Bunun yanında ekran, 1 milyar renk ve 10 bit desteğiyle karşımıza çıkacak.

Oppo Find X3 özellikleri

Ekran tarafında Find X3, 6.7 inç AMOLED panel ile karşımıza çıkacak. Bu ekran 120Hz ekran tazeleme ve HDR10 Plus teknolojisine sahip olacak. . Maksimum 1.200 nit parlaklıkla gelecek ekran, 2880 x 2160 piksel çözünürlük ile karşımıza çıkacak.

Android 11 tabanlı ColorOS 11 ile piyasaya sürülecek olan model, 12 GB RAM ve 256 GB/512 GB depolama seçenekleri ile gelecek.

Oppo Find X3,  dörtlü kamera barındıran ilginç bir kamera çıkıntısına sahip. Buna göre, ana kamera tarafında 50 Megapiksel çözünürlük ve 5x optik yakınlaştırma bizi karşılıyor. Diğer üç kamera ise sırasıyla, 13 Megapiksel telefoto lens, 50 Megapiksel ultra geniş açı ve 3 Megapiksel makro lens şeklinde. Ayrıca cihazın ön tarafında 32 Megapiksel çözünürlükte geniş açılı kamera yer alıyor.

Oppo Find X3 özellikleri sizce nasıl olmuş? 11 Mart tarihinde tanıtılacak model için beklentilerinizi yorumlara bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Oppo Find X3 ekranı için sürpriz özellik: LTPO için yorumda bulun

    Oppo Find X3 ekranı için sürpriz özellik: LTPO için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Oppo Find X3 ekranı için sürpriz özellik: LTPO için ilk yorumu yapabilirsin.