Oculus Quest 2’ye sesli komut desteği geliyor

Oculus Quest 2 ve portal cihazları artık “Hey Faccebok” a yanıt verebilecek. Hatırlayacağınız üzere Oculus, geçen yıl sesli komutları kullanıma sundu. Ancak yine de cihazın söylediklerinizi dinleyip anlayabilmesi için menüdeki “Sesli Komutlar” düğmesine basmanız veya kumanda düğmesine iki kez basmanız gerekiyordu.

Yeni özellik bu hafta içerisinde kullanıma sunulacak

Artık sesli komutlar, gerçek bir eller serbest deneyimine dönüşecek. Yeni özellikle önceden herhangi bir şeye basmanıza gerek kalmadan “Hey Facebook, ekran görüntüsü al” gibi komutlar verebilmek mümkün hale geliyor.

Oculus, yeni özelliğini bu hafta içerisinde Oculus Quest 2 ‘de sunmaya başlayacak. Ek olarak şirketin eski Quest cihazlarına sunmayı planladığını da belirtelim.

Deneysel Özellikler” panelinden etkinleştirmeniz gereken özelliği istediğiniz zaman kapatabilme şansınız olacak. Ayrıca, mikrofon kapalı veya kulaklığın uyku durumdayken uyandırma sözcüğünün çalışmıyor.

Ek olarak yeni özellikte sesli komutlarınızı görüntüleyebilir, duyabilir ve silebilir, ayrıca istediğiniz zaman ses depolamayı kapatabilirsiniz.

Portal cihazlarına gelince ise yeni uyandırma sözcüğü eller serbest komutlar verebilmek için başka bir seçenek olarak görülüyor. Çünkü görüntülü sohbet cihazları zaten “Hey Portal” a yanıt veriyor, ancak artık bunu istediğiniz zaman “Hey Facebook” ile değiştirebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Oculus Quest 2’ye sesli komut desteği geliyor için yorumda bulun

    Oculus Quest 2’ye sesli komut desteği geliyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Oculus Quest 2’ye sesli komut desteği geliyor için ilk yorumu yapabilirsin.