Ocak ayında en çok indirilen mobil oyunlar açıklandı

Düzenli olarak elde ettiği verileri paylaşarak bizleri bilgilendiren Sensor Tower, 2021 Ocak ayında en çok indirilen mobil oyunları açıkladı. Üç farklı liste hazırlayan şirket Play Store verileri, App Store verileri ve toplam veriler şeklinde üç farklı liste yayınladı. Listeler oluşturulurken sadece bu iki mağazadan gelen veriler değerlendirildi. Üçüncü parti uygulama mağazaları ve platformlar, değerlendirilmedi.

En çok indirilen mobil oyunlar listesine baktığımızda, Candy Crush Saga, PUBG Mobile ve Subway Surfers gibi oyunların hala listede yer aldığını görüyoruz. Bu büyük yapımlar adeta zamana meydan okuyor. Ancak listede yeni yapımlar daha üst sıralarda yer alıyor. Covid-19 pandemisiyle beraber evde telefonlarıyla daha çok vakit geçiren insanlar, yeni yapımlara daha çok ilgi gösteriyor gibi duruyor.

Android kullanıcıları yeni yapımlara daha açık

App Store kullanıcıları, genel olarak bir süredir piyasada bulunan klasik yapımları tercih ederken, Play Store kullanıcıları, yeni yapımları deneyimlemeye daha açık görünüyor. Play Store sıralamasına baktığımızda listenin üst sıraları Join Clash 3D, DOP 2, Phone Case DIY gibi yapımlardan oluşuyor. App Store listesi, bir önceki listeden pek de farklı olmadı.

En çok indirilen mobil oyun Join Clash 3D oldu 

Genele baktığımızda, 2021 Ocak ayının en çok indirilen yapımı Join Clash 3D oldu. Uygulama bir ay içerisinde 27 milyon kez indirilerek, adeta ufak bir rekor kırdı. İkinci sırada yerini alan Among Us, 2020 yılında yaşadığı inanılmaz yükselişi sürdürerek zirvede kaldı. Üçüncü sıra ise oldukça şaşırtıcı bir oyunun oldu. Basit mekaniklere sahip DOP 2, bu duruma rağmen başarılı bir yükseliş sergiledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ocak ayında en çok indirilen mobil oyunlar açıklandı için yorumda bulun

    Ocak ayında en çok indirilen mobil oyunlar açıklandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ocak ayında en çok indirilen mobil oyunlar açıklandı için ilk yorumu yapabilirsin.