Nvidia, kripto madencilerin RTX 3000 serisini satın almasını durdurmaya çalışıyor

Kripto madenciliğin ortaya çıkması ve yaygınlaşması ile birlikte uzun bir süredir üst düzey ekran kartlarının stoklarında sorun olduğu biliniyor. Son dönemdeki çip krizi de işleri iyice sıkıntıya soktu. Nvidia ise sonunda bu durum için bir şeyler yapmaya başladı.

Nvidia Kripto Madencileri Durdurmaya Çalışıyor

Bu yılın başlarında Nvidia, GeForce RTX 3060 grafik kartlarının “düşük Ethereum hash rate” ile piyasaya çıkacağını açıklamıştı. Yani kripto madencilik daha az kullanışlı hale getireceğini açıklamıştı. Şimdi ise bu durumu RTX 3000 serisinden diğer ekran kartlarına da yapmaya hazırlıyor.

Ayrıca Bkz. “RTX 3080 Ti ve RTX 3070 Ti MSI tarafından doğrulandı”

Nvidia Mayıs 2021’in sonundan itibaren RTX 3080, RTX 3070 ve RTX 3060 Ti modellerini de LHR ile yani düşük Ethereum hash rate özelliği ile piyasaya çıkaracağını söyledi. Buradaki asıl amaç elbette kripto madencilerin satın alımını engellemek. Bu durum stok sıkıntısını tam olarak çözmese de birkaç insanın daha grafik kartı satın almasında yardımcı olabilir. Kripto madencilerin bu durumu da atlatabileceğini hatırlatalım. 

https://kotaku.com/nvidia-is-trying-to-stop-crypto-miners-buying-rtx-3000-1846922324

  • Ana Sayfa
  • Teknoloji
  • Nvidia, kripto madencilerin RTX 3000 serisini satın almasını durdurmaya çalışıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Nvidia, kripto madencilerin RTX 3000 serisini satın almasını durdurmaya çalışıyor için yorumda bulun

    Nvidia, kripto madencilerin RTX 3000 serisini satın almasını durdurmaya çalışıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Nvidia, kripto madencilerin RTX 3000 serisini satın almasını durdurmaya çalışıyor için ilk yorumu yapabilirsin.