Niantic, hilecilere verdiği cezaları açıkladı

Pokemon Go oyununun geliştiricisi Niantic, hile karşıtı çabalarının ayrıntılarını içeren bir blog yazısı yayınladı. Yazıya göre firma, 2020’nin başından bu yana hile yaptığı tespit edilen ve Ingress ile Harry Potter: Wizards Unite’ı da kapsayan 5 milyonun üzerindeki oyuncuya ceza verdi.

Niantic hile yapanlara acımadı

Blog gönderisinde söz konusu cezaların yüzde 20’sinin permaban (kalıcı ban) olduğu belirtildi. Söz konusu yasaklara Pokemon Go’nun yanı sıra Ingress ve Harry Potter: Wizards Unite’tan gelen yasakların da dahilken, ilk uyarıyı aldıktan sonra hile yapmayı bırakanların oranının yüzde 90’nın üzerinde olduğu da ifade edildi. Firma ayrıca sıradan dolandırıcıları cezalandırmakla daha büyük hile kullanıcılarını cezalandırmak arasında doğru dengeyi bulmanın kendileri için cesaret verici olduğunu paylaştı.

Tespit ve uygulama yeteneklerini geliştirmek için ekibini büyütmeye devam ettiğini söyleyen Niantic, gelişen teknolojilerle birlikte hizmet şartlarını ihlal edenlere karşı gelmeye devam ederek çabalarını pekiştireceklerini ifade etti. Firma bunun yanında oyunlarının resmi mağazalarda olan sürümlerinin tercih edilmesini, Jailbreak ve root erişimli uygulanmalardan kaçınılması gerektiğinin önemini vurguladı.

Son olarak firma her zaman oyuncularını dinlediğini ve oyunların adil kalmasını sağlamak için topluluktan da faydalanmanın yollarını araştırdığını da belirtti. Bu süreçte topluluktan aldığı geri bildirimlerle süreci iyileştirmeye ve yinelemeye deva edeceklerini taahhüt etti. 2020 yılının malum sebeplerden dolayı Niantic için zor geçtiği biliniyor. Dışarı çıkıp etrafta dolaşmaya yönelik bir mekaniğe sahip olan oyunlar üreten firmanın oyunların oynanışında da ayarlamalar yapması gerekmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Niantic, hilecilere verdiği cezaları açıkladı için yorumda bulun

    Niantic, hilecilere verdiği cezaları açıkladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Niantic, hilecilere verdiği cezaları açıkladı için ilk yorumu yapabilirsin.