Netflix’ten bomba hamle: Süper Lig yayın hakkı için görüşmelere başlıyor

Süper Lig yayın hakkını elinde bulunduran Bein Sports’un hakları gelecek sezonun ardından sona eriyor. Yayıncı kuruluşla yaşanan çeşitli sorunlardan dolayı yeni yayın ihalesi için çeşitli çözümler üzerinde çalışılıyor. Tek firma yerine çok sayıda yayıncıya yayın hakkı verilecek. Netflix ve diğer dijital mecralarla görüşmeler yapılacak.

Kulüpler Birliği Vakfı ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yeni yayın ihalesinde kulüplerin ve federasyonun hakkının gözetilmesi için bir komisyon kurdu. Bu komisyon, yayın hakkı için yayıncılar ve futbol patronları ile görüşmeler sürdürüyor. Bugüne kadar Türk Telekom ve Turkcell ile görüşme yapıldı. S Sport’un sahibi Sadettin Saran ve Demirören Holding’e bağlı D-Smart yöneticileri ile bir araya gelecek. Yurt dışındaki yatırımcılarla da temasa geçilecek.

İlginizi Çekebilir Süper Lig maçları dijital seyirci sesiyle başladı

Dijital platformlar ile görüşülecek

Yayın hakkı için kurulan komisyon yalnızca geleneksel yayıncılarla değil dijital mecralarla da görüşme yapacak. İhale şartları henüz belirlenmedi. İhalede dijital mecralara özel bir paket hazırlanabilir. Komisyonun Netflix ile görüşme yapması bekleniyor. Neflix geçtiğimiz günler Fatih Terim belgeselini duyurmuştu. Komisyon üyelerinin Netflix’in yanı sıra diğer dijital platformlarla da bir araya geleceği belirtildi.

Ayrıca Bkz. “Netflix’ten Fatih Terim belgeseli geliyor”

2016 yılında yapılan yayın ihalesini Digitürk, yıllık 500 milyon dolar karşılığında kazanmıştı. Ancak bu ücrette dönem içinde indirimlere gidilmişti. Yeni ihalede tek bir yayıncıya yayın hakkı vermek yerine çeşitli paketlerle yayıncı sayısının artırılması amaçlanıyor. Yayın hakkı gelirinin artması ve vatandaşın yayınlara kolayca ulaşması için böyle bir yöntem izlenecek.

Süper Lig maçlarının nerede yayınlanmasını istersiniz? Netflix Amazon Prime Video BluTV S Sport TV+ Tivibu D-Smart Bein Sports TRT Spor Diğer Oy Ver 1951 kişi oy verdi. Sonuçları Göster Süper Lig maçlarının nerede yayınlanmasını istersiniz? Netflix Amazon Prime Video BluTV S Sport TV+ Tivibu D-Smart Bein Sports TRT Spor Diğer Anket Sonlandı 1951 kişi oy verdi. Sonuçları Göster Süper Lig maçlarının nerede yayınlanmasını istersiniz? 39% Netflix 757 oy 12% Amazon Prime Video 239 oy 2% BluTV 32 oy 12% S Sport 240 oy 1% TV+ 15 oy 1% Tivibu 21 oy 1% D-Smart 23 oy 2% Bein Sports 41 oy 29% TRT Spor 568 oy 1% Diğer 15 oy 1951 oya göre sonuçlar listelenmiştir. Ankete Dön

https://www.aksam.com.tr/spor/ozel-4-koldan-yayin-taarruzu-super-ligde-netflix-bombasi/haber-1174608

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Netflix’ten bomba hamle: Süper Lig yayın hakkı için görüşmelere başlıyor için yorumda bulun

    Netflix’ten bomba hamle: Süper Lig yayın hakkı için görüşmelere başlıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Netflix’ten bomba hamle: Süper Lig yayın hakkı için görüşmelere başlıyor için ilk yorumu yapabilirsin.