Netflix Türkiye zammı sosyal medyayı salladı

Popüler içerik platformu Netflix Türkiye zam kararı aldı ve fiyatlar ciddi oranda yükseldi. Netflix’in en uygun fiyatlı abonelik planı 26,99 TL oldu. Zam öncesinde ise bu plan için 17,99 TL ödemek gerekiyordu.

Diğer yandan platformun yaptığı zam, sosyal medyada da yankı buldu. Birçok kullanıcı zamdan rahatsız olduğunu belirtirken, bazıları da durumla ilgili komik paylaşımlar yaptı.

Netflix Türkiye zam kararı sosyal medyada gündem oldu

Üç farklı abonelik planına sahip olan Netflix’in zam kararı sonrası, tüm üyeliklerde fiyat yükseldi. 17.99 TL olan Temel Plan yani tek ekran paketi 26.99 TL‘ye, 29.99 olan Standart Plan yani iki ekranlı plan 40.99 TL‘ye, 41.99 TL’den olan Özel Plan yani 4 ekran ve UHD olan paketse 54.99 TL‘ye yükseldi.

Netflix Türkiye zam gelişmesine ise sosyal medya sessiz kalmadı. Kullanıcılar bu karar için tepkilerini Twitter’da gösterdi. #NetflixTurkiye hashtag’ı, Twitter’ın en çok konuşulan maddesi oldu. Paylaşımlardan bazılarını aşağıda görebilirsiniz.

Netflix Türkiye’nin zam kararı sürpriz değil

Dijital içerik platformunun Türkiye için de fiyatları yükseltmesi sürpriz olmadı. Çünkü firma, daha önce Avrupa için de zam kararı vermişti. Dolayısıyla bu durumun Türkiye’ye de yansıması bekleniyordu.

Ayrıca Netflix Türkiye zam kararı sonrasındaki fiyatlar 4 Mart itibarıyla geçerli olacak. Diğer yandan yeni fiyatları da buradan detaylıca inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Netflix Türkiye zammı sosyal medyayı salladı için yorumda bulun

    Netflix Türkiye zammı sosyal medyayı salladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Netflix Türkiye zammı sosyal medyayı salladı için ilk yorumu yapabilirsin.