MSI, B560 tabanlı en ucuz anakartını satışa sundu

Donanım severler rekabetin etkisiyle yaygınlaşan üst seviye özelliklerin fiyat odaklı seçeneklere gelişini keyifle seyrediyor.

Fiyatına rağmen iddialı

MSI’ın B560 yongasetli B560M-A Pro anakartı 85 dolarlık fiyatıyla ürün gamındaki en düşük fiyatlı B560 yongasetli anakart olarak satışa sunuldu.

Fiyatına rağmen PCIe 4.0 desteği, Realtek 2.5 gigabit LAN ve pasif soğutucuyla gelen M.2 slotuyla model birkaç yıl öncesinin üst segment anakartlarında bulunmayan donanımlara sahip.

İlginizi Çekebilir Intel ATX12VO standartını Alder Lake-S’te ucuz anakartlarda yaygınlaştırmak istiyor

2 adet DIMM slotu konumlandırılan anakart DDR4-5200 MHz bellekleri destekliyor. Ses tarafında ALC-887 kodeğinden faydalanılan modelde D-Sub ve HDMI 2.0b görüntü çıkışlarına yer verilmiş.

Ayrıca Bkz. “Intel ATX12VO standartını Alder Lake-S’te ucuz anakartlarda yaygınlaştırmak istiyor”

Micro ATX çözümde 4 adet USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) arayüzüne ek olarak 2 adet USB 2.0 portunun konumlandırıldığı arka panel anakartın fiyat segmentiyle uyumlu seviyede.

Son olarak güncel bazı anakartlarda ilk boot esnasında soğutucu tipine göre TDP seçimi ya da sistemin varsayılan olarak çalıştığı güç limiti moduna dair uyarı yer alsa da uygun fiyatlı anakartlarda Intel’in işlemciye yönelik TDP limitleri varsayılan olabiliyor. Bu da önemli performans farkına neden olabiliyor. Sisteminizin soğutma koşulları elverişliyse risk alarak güç limitini kaldırabilirsiniz.

https://www.guru3d.com/news-story/msi-intel-b560-chip-cheapest-microatx-motherboard-b560m-a-pro.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. MSI, B560 tabanlı en ucuz anakartını satışa sundu için yorumda bulun

    MSI, B560 tabanlı en ucuz anakartını satışa sundu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak MSI, B560 tabanlı en ucuz anakartını satışa sundu için ilk yorumu yapabilirsin.