MicroStrategy Bitcoin (BTC) toplama devam ediyor

Son zamanlarda kripto para lideri Bitcoin (BTC) zor zamanlar yaşasada ona desteğini sürdüren şirketler alım yapmaya devam ediyor. Daha öncede birçok kez aldığı Bitcoin’ler ile haber olan MicroStrategy şirketi, 18 Mayıs tarihli SEC dosyalamasına göre, şirket birim başına ortalama 43.663 dolar fiyatla 10 milyon dolar değerinde bir Bitcoin (BTC) daha satın alarak hazinesindeki Bitcoin varlığını daha da arttırmış oldu.

İlginizi Çekebilir MicroStrategy’de üst düzey yöneticiler maaşlarını Bitcoin’le alacak

Şu anda tahmini olarak 251 milyar dolar değerinde 92,079 adet Bitcoin’e sahip olan MicroStrategy, bir haftadan daha kısa bir süre önce, 13 Mayıs’ta, 15 milyon dolarlık satın alımını duyurmuştu. Duyuru, Tesla’nın çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin ödemelerini askıya almasından kısa bir süre sonra açık bir destek göstergesi oldu.

Ayrıca Bkz. “Fundstrat’ın CEO’su Tom Lee’den Bitcoin (BTC) fiyat tahmini”

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor oldukça sıkı bir Bitcoin destekçisi. Öyle ki Saylor’a göre “Bitcoin hızlıca büyüyen yıkıcı bir güç.”

Bitcoin, hafif bir rahatlama rallisi gördükten sonra şu anda haber yazımından itibaren CoinMarketCap verilerine göre 43.823 dolardan işlem görüyordu.

https://u.today/microstrategy-announces-yet-another-major-bitcoin-purchase

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. MicroStrategy Bitcoin (BTC) toplama devam ediyor için yorumda bulun

    MicroStrategy Bitcoin (BTC) toplama devam ediyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak MicroStrategy Bitcoin (BTC) toplama devam ediyor için ilk yorumu yapabilirsin.