Microsoft Office’in Android sürümü sonunda karanlık moda kavuştu

Microsoft Office uygulamasının mobil sürümü, bir yıldan fazla bir süredir Android ve iOS platformlarında kullanılabiliyor. Buna rağmen yakın zamana kadar “karanlık mod” yalnızca ofis paketinin iOS sürümünde mevcuttu. Popüler özellik artık uygulamanın Android versiyonunda da var.

Ayrıca Bkz. “Oppo Reno5 A tanıtıldı: Snapdragon 765G, 90Hz ekran” İlginizi Çekebilir Apple’dan Zoom’a ayrıcalık: Özel bir kamera API’si sunuldu

Microsoft, yaptığı açıklamada “Bu özellik kullanıcılarımız arasında talep görüyor. Birçok kişi mobil cihazlarda belge okuma ve üzerinde çalışma konusunda daha rahat bir görsel deneyim sağladığına inandıkları için Karanlık Modu kullanmayı tercih ediyor” ifadelerine yer verdi.

Kademeli olarak kullanıma sunuluyor

Kullanıcının cihazında sistem genelinde karanlık mod etkinleştirilmişse, karanlık mod otomatik olarak devreye girecek. Ayrıca özellik uygulamanın ana sekmesinden manuel olarak da etkinleştirilebilecek. Koyu Mod, Office uygulamasının en son sürümünde mevcut.

Yeni özellik birkaç hafta içinde kademeli olarak kullanıma sunulacak. Dolayısı ile şu anda Office uygulamasının Android sürümünü kullananlarda görünmeyebilir. Office’in en güncel sürümünü Google Play uygulama mağazası üzerinden cihazınıza indirebilirsiniz.

Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint… Microsoft Corporation Verimlilik Ücretsiz Cihaza göre değişir

https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/introducing-dark-mode-in-microsoft-office-for-android/ba-p/2352070

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Microsoft Office’in Android sürümü sonunda karanlık moda kavuştu için yorumda bulun

    Microsoft Office’in Android sürümü sonunda karanlık moda kavuştu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Microsoft Office’in Android sürümü sonunda karanlık moda kavuştu için ilk yorumu yapabilirsin.