Microsoft Edge Office 365 entegrasyonuna kavuşuyor

Microsoft, kullanıcıların sunumlarını, elektronik tabloları ve belgeleri doğrudan tarayıcısından açmasına olanak tanıyan Edge‘e yeni bir geçiş ekliyor. Yapılan bu entegrasyon sonucunda, dosya önizlemenin Office 365 kullanıcıları için çok daha kolay hale gelmesi amaçlanıyor.

İlk olarak bir Reddit kullanıcısı Leopeva64-2 tarafından keşfedilen yeni geçiş şu anda Edge tarayıcısının Canary sürümlerinde mevcut. Tarayıcının Stable ve Beta Edge kullanıcılarının yeni özelliği henüz deneyemediği belirtiliyor.

Yeni özellik kullanıcılar için kolaylık vaat ediyor

Yeni özellik etkinleştirildikten sonra, bir Office dosyasına tıklamak, kullanıcıların dosyayı indirmeden okuyabilecekleri yeni bir sekmede açılmasına olanak sağlıyor.

Bununla birlikte, bir dosyayı cihazlarına kaydetmek isteyenler için dosyayı indirme seçeneğinin yanı sıra OneDrive‘a kaydetme seçeneği de yer alıyor. Ayrıca kullanıcılar, Office dosyalarını doğrudan Edge‘den indirmeden bile yazdırabilecek.

Yeni özelliğin, Edge ve diğer tarayıcıların indirmeye gerek kalmadan önizlenebilen PDF dosyalarına benzer şekilde çalıştığı belirtiliyor.

Yeni özelliği denemek isteyen Edge Canary kullanıcıları, tarayıcılarında Ayarlar > İndirmeler’e giderek yeni Office Görüntüleyici geçişine ulaşmalı. Ardından İndirilenler sayfasında yer alan ‘Office Görüntüleyiciyi kullanarak web üzerindeki Office dosyalarını hızlıca görüntüle’ adlı geçişi gerçekleştirmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Microsoft Edge Office 365 entegrasyonuna kavuşuyor için yorumda bulun

    Microsoft Edge Office 365 entegrasyonuna kavuşuyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Microsoft Edge Office 365 entegrasyonuna kavuşuyor için ilk yorumu yapabilirsin.