Microsoft Azure ve LG Innotek güçlerini birleştirdi

Yüksek performanslı kamera üretimi gerçekleştiren LG Innotek, Microsoft‘un bulut bilişim hizmeti Azure için 3D algılama bileşeni geliştirecek ve tedarik edecek. LG Innotek, Azure platformları için ToF modülleri geliştireceğini açıkladı. Ek olarak ToF modülünün, ışığın bir özneden geri döndüğü zamanı ölçerek mesafeyi hesaplayan, bir nesnenin 3D efektini, uzamsal bilgilerini ve hareketini tanıyan bir 3D algılama bileşeni olduğunu belirtelim.

Microsoft, ortaklıklarını genişletmeye devam ediyor

Temel olarak ToF, 3D derinliği algılayabilen yüz tanıma için ultra kompakt bir kamera modülüdü olarak öne çıkıyor. Yapılan anlaşma neticesinde seri üretimi 2021‘in ikinci yarısında başlayacak. LG Innotek‘in Apple ile zaten bir bağlantısı var ve AR projeleri için ToF modülleri tedarik ediyor. Ayrıca ToF sensörleri, çekilen fotoğrafları 3D görüntülere dönüştürebiliyor. ToF modülü, biyometrik doğrulama, hareket algılama, yapay gerçeklik ve sanal gerçeklik gibi gelişmiş işlevler için destek de sunuyor.

3B kameralar ise bilgisayarla görme analizi için işe yarıyor. Ancak tasarım ve üretimlerinde özel aydınlatma teknolojisi, güçlü sensör seviyesi anlayışı ve optik tasarım yeteneği gerekiyor.

LG Innotek ToF Modülü

Microsoft, Azure bağlantılı ToF modülünün ve ilgili hizmetlerinin geliştirilmesi için Azure ekosistemini destekleyecek. Şirket Azure platformunu ve 3D kameraları birleştirerek hizmetlerini artırabilecek ortaklıklar kurmaya devam ediyor.

Microsoft pikselden çipe, modüllerden kameralara, algoritmalardan yazılıma uzanan 3B algılama alanında yirmi yılı aşkın süredir çalışıyor. Bu zamana kadar Microsoft‘un 3D algılama bilgisi, Microsoft Hololens ve Azure Kinect Devkit‘i oluşturmak için kullanıldı.

Gerçekleştirilen anlaşma ile alakalı açıklamada bulunan Microsoft Silicon & Sensor grubu iş geliştirme başkanı Daniel Bar, “Ekosistemimizde LG Innotek’i ağırlamaktan ve 3D kameralar için pazara sunma süresini hızlandırmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, bilgisayarla görme geliştiricilerinin 3B görüntü uygulamaları oluşturmaları için kolay erişim sağlamaya yönelik önemli bir adımdır” dedi.

Azure destekli 3B kameralar, hareketleri ölçmek ve egzersiz yaparken insanların hareketlerini kontrol etmek için kullanılabilir. Perakende alanında, stokları yönetmek veya hırsızlığı önlemek için yardımcı olabilirler. Fabrikalarda bu bulut bağlantılı kameralar, kazaları önlemek için üretim hatlarını izleyebilir ve analiz edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Microsoft Azure ve LG Innotek güçlerini birleştirdi için yorumda bulun

    Microsoft Azure ve LG Innotek güçlerini birleştirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Microsoft Azure ve LG Innotek güçlerini birleştirdi için ilk yorumu yapabilirsin.