Magisk’in geliştiricisi John Wu, Google’ın Android güvenlik ekibine katıldı

Magisk geliştiricisi John Wu, Android işletim sisteminin güvenlik açıklarından korunmasından sorumlu olan Google’ın Android Platform Güvenliği ekibine katıldığını söyledi. Wu,yaptığı bir Twitter paylaşımı ile yeni işini duyurdu.

İlginizi Çekebilir Google’ın yaklaşmakta olan etkinliği, Google I/O 2021’de bizi neler bekliyor? Ayrıca Bkz. “Clubhouse’un Android sürümü bu hafta küresel erişime açılıyor”

Apple’dan Google’a

Wu tarafından 2016 yılında geliştirilen Magisk, rootlu cihazlarda Android kullanıcılarının Google’ın SafetyNet‘in sürekli artan kullanımına rağmen cihazlarını normal şekilde kullanmaya devam etmelerini sağlıyor.

John Wu, 2019 yılında Apple’da Siri’nin temel platformunda staj yaptı. Daha sonra şirkette Makine Çevirisi üzerine tam zamanlı bir işe geçti ve yaklaşık bir yıldır aynı iş üzerinde çalışıyordu ancak Google’a katılmak için Apple’dan ayrıldı.  

Wu işi ile alakalı Twitter hesabından: “Eskiden “diğer tarafta” olan yetenekli insanlarla birlikte çalışacağım için çok heyecanlıyım. Gerçekten gelecekte üzerinde çalışacağım şeyi dört gözle bekliyorum!” ifadelerine yer verdiği bir paylaşım yaptı. Wu’nun ekip içinde üstleneceği görev henüz bilinmiyor.

https://9to5google.com/2021/05/17/google-john-wu-magisk-android-security-hire/

  • Ana Sayfa
  • Mobil
  • Magisk’in geliştiricisi John Wu, Google’ın Android güvenlik ekibine katıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Magisk’in geliştiricisi John Wu, Google’ın Android güvenlik ekibine katıldı için yorumda bulun

    Magisk’in geliştiricisi John Wu, Google’ın Android güvenlik ekibine katıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Magisk’in geliştiricisi John Wu, Google’ın Android güvenlik ekibine katıldı için ilk yorumu yapabilirsin.