Logitech sunucuyu saklayabilen konferans kamerası geliştirdi

Eğitim sisteminin tamamen uzaktan etkileşime döndüğü bu günlerde yatırımlar da bu alana doğru evrildi. Uzaktan eğitim esnasında tahtayı bir miktar kapatan eğitmen veya sunucu için Logitech yeni bir çözüm geliştirdi. 

Logitech Scribe özellikleri ve fiyatı

Logitech Scribe bireylerden ziyade biraz daha kurumlara yönelik olarak hazırlanmış bir konferans kamera seti. Yapay zekâ motorunu kullanan Scribe tarama sensörü ile tahtanın önünde duran sunucuyu şeffaf hale getirebiliyor ve böylece katılımcıların daha rahat görmesini sağlıyor. 

Ayrıca Bkz. “Android, yürürken akıllı telefon kullananları önlerine bakmaları konusunda uyaracak”

Arka planda sürekli çalışan işleme motoru ortamı analiz ederek şeffaflık efektini eğiticiye uyguluyor. Ayrıca post-it tarzındaki notları otomatik olarak ekrana aktarıyor ve yazı renklerini de daha görünür hale getiriyor. 

Logitech Scribe ilk etapta Zoom Rooms yazılımı ile uyumlu olarak çalışacak. Sonrasında Teams Rooms desteği de buna eklenecek. Bunlar dışında Logitech Scribe bu özelliklerini standart bir web kamerası olarak sunamıyor. Logitech Scribe kamerası 1200$ fiyat etiketine sahip. 
 

https://www.engadget.com/logitech-scribe-whiteboard-camera-070139250.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Logitech sunucuyu saklayabilen konferans kamerası geliştirdi için yorumda bulun

    Logitech sunucuyu saklayabilen konferans kamerası geliştirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Logitech sunucuyu saklayabilen konferans kamerası geliştirdi için ilk yorumu yapabilirsin.