LG’den Rollable telefon iddialarına cevap

LG Electoronics, yeniden boyutlandırılabilir ekranlı telefonu LG Rollable ile ilgili askıya alındığı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Firma, telefonun beklemeye alındığı iddialarını kesin bir dille reddederken, olası çıkış tarihiyle ilgili kesin bir bilgi vermedi.

LG Rollable için erteleme olmayacak

Konuyla ilgili The Verge’ye konuşan bir LG sözcüsü, “Gelecekteki mobil ürünlerle ilgili bu tür bir kararın olduğunu kesinlikle reddedebilirim” dedi. Açıklama Yonhap News’in, LG’nin parça tedarikçilerine Rollable’ın beklemeye alındığını ve geliştirme çabaları için para iadesi talep edeceklerini söylediği raporuna yanıt olarak geldi. Nihai bir kararın verildiğini reddetmek telefonun 2021’de geleceğine dair güvence vermekle aynı şey olmasa da, küresel bir salgın sırasında karmaşık bir sistemin tasarlanması, üretilmesi ve dağıtılmasıyla ilgili genel belirsizliği yansıtabilir. Dolayısıyla bu Yonhap News’e ait olan rapor bir ölçüde gerçeğe yakın olabilir.

LG ayrıca Ocak ayında akıllı telefon işinden çıkmayı planladığına dair haberi de kesin bir şekilde yalanladı. TheElec tarafından paylaşılan ancak sonrasında silinen haberde LG’nin akıllı telefonlardan çıkmayı düşündüğü, sonrasında da bu kararından geri döndüğü belirtilmişti.

Samsung ya da Huawei gibi akıllı telefon üreticileriyle rekabet etmekte zorlanan LG, son beş yılda yaklaşık 4,5 milyar dolar gibi yüksek bir para kaybına uğradı. Ancak LG Wing’in firmanın piyasaya sürdüğü son benzersiz telefon tasarımı olmadığını kanıtlamak için Rollable ile geri dönmeye hazırlanıyor. Telefonun ne zaman geleceği ise belirsizliğini koruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. LG’den Rollable telefon iddialarına cevap için yorumda bulun

    LG’den Rollable telefon iddialarına cevap için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak LG’den Rollable telefon iddialarına cevap için ilk yorumu yapabilirsin.