Lenovo’nun yeni oyuncu telefonunu gün yüzüne çıktı

Teknoloji şirketleri, oyunculara yönelik ürünler sunmaya devam ediyor. Asus ROG, Xiaomi Black Shark ve Nubia Red Magic markalarının öncülük yaptığı bu akıma, yeni markalar eklenmeye devam ediyor.

Bu markalardan biri olan Lenovo, Legion isimli oyun telefonunu geçtiğimiz yıl piyasaya sürdü. Lenovo Legion Pro, sahip olduğu donanım ve oyunculara yönelik sunduğu ekstra özelliklerle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Şimdi ise bu telefonun yenilenmiş ve daha güçlü versiyonu olan Lenovo Legion Pro 2 gün yüzüne çıktı.

Legion Pro 2’nin fiziksel fana sahip olması bekleniyor

Lenovo’nun Genel Müdürü Chen Jin, Weibo üzerinden yaptığı bir paylaşımda telefonun geleceğini doğruladı. Paylaşımda kullanılan görselle, telefonun soğutma sistemine vurgu yapıldı.

Oyuncu telefonları için soğutma kısmı oldukça önemli. Yüksek frekanslarda uzun süre çalışan işlemciler, bir süre sonra ısınarak performans kaybına yol açıyor. Bu neden Lenovo Legion 2 Pro’da tasarladığı soğutma özelliği ile ısınmanın önüne geçerek, daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Chen Jin, yaptığı paylaşım ile yeni nesil oyuncu telefonunu şöyle özetledi; “Telefon geleceğe dönük özelliklere sahip olacak ve nihai oyun performansına ulaşırken, hiçbir şeyden taviz vermeyecek.”

Oyunculara yönelik özellikleri ile dikkat çeken Lenovo Legion Pro 2 ‘nun, Snapdragon 888′den güç alması bekleniyor. Öte yandan akıllı telefonun 16 GB bellek kapasitesine sahip olacağı düşünülüyor.

Ek olarak yeni telefonun yüksek tazeleme hızına sahip ekran ve fiziksel fan ile piyasaya sunulacağı iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Lenovo’nun yeni oyuncu telefonunu gün yüzüne çıktı için yorumda bulun

    Lenovo’nun yeni oyuncu telefonunu gün yüzüne çıktı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Lenovo’nun yeni oyuncu telefonunu gün yüzüne çıktı için ilk yorumu yapabilirsin.