Kripto piyasası yine çöktü, Çin darbe üstüne darbe vuruyor

Kısa süre önce Elon Musk’ın sorumsuz manipülasyonları ile mücadele etmek zorunda kalan kripto para piyasası tam belini doğrultmak üzere iken bu kez devreye Çin girdi. İki önemli haber ile Bitcoin dibe çekildi. 

İlginizi Çekebilir BTCTurk nihayet açıklama yaptı, hatasını kabul etti

Bitcoin fiyatı ne kadar?

Elon Musk’ın manipülasyonu ile girdiği dipten çok zor toparlanan Bitcoin tam 42 bin dolar seviyesini zorlamaya başladı ve yükseliş emareleri gösterdi derken bu kez Çin manipülasyonu geldi. İki ayrı haber ile Bitcoin neredeyse 30 bin dolar seviyesinin altına iniyordu. 

Ayrıca Bkz. “Samsung Galaxy Tab A7 Lite’ın özellikleri onaylandı: İşte tabletin ilk resmi görüntüleri”

Dün öğle saatlerinde Çin finans kurumlarının kripto para ödemelerinden uzak durması gerektiği uyarısı yapıldı. O esnada 42 bin dolar üzerine çıkan Bitcoin bir anda 36 bin dolar seviyelerine indi. Aynı uyarının daha önce de yapıldığı ortaya çıkıncı bu kez 39 bin dolar seviyesine doğru yükseliş başladı. 

Gece geç saatlerde Çin bir kez daha devreye girdi ve Bitcoin madenciliğinin kısıtlanması gerektiği bilgisi paylaşıldı. Yine Bitcoin 33 bin dolar seviyelerine doğru geriledi. Ve tekrar bu uyarının da daha önce gündeme geldiği anlaşılınca Bitcoin30 bin dolar seviyesine toparladı. 

Zaten 24 bin dolar seviyesindeyken Elon Musk’ın Bitcoin aldığı haberiyle belki de tarihindeki en uzun alım satım grafik mumunu oluşturmuş ve patlama yapmıştı. Yani manipülasyonla çıktığı için yine manipülasyonla indi. Kripto piyasası olgunlaşmadığı sürece bu tarz manipülasyonlara yenik düşecek gibi görünüyor. 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kripto piyasası yine çöktü, Çin darbe üstüne darbe vuruyor için yorumda bulun

    Kripto piyasası yine çöktü, Çin darbe üstüne darbe vuruyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kripto piyasası yine çöktü, Çin darbe üstüne darbe vuruyor için ilk yorumu yapabilirsin.