Koronavirüs testi yapan AI Resp uygulaması yayınlandı

Sberbank Yapay Zeka Laboratuvarı, Sberbank ekosisteminin bir üyesi olan SberMedII ile birlikte, kişinin nefes alma ve öksürme seslerini COVID-19‘a özgü örneklerle bir dakika içinde analiz eden AI Resp uygulamasnıı geliştirdi. Uygulama, Google Play ve App Store’dan indirilebiliyor.

Ayrıca Bkz. “Microsoft, 25 yılın ardından Internet Explorer’ın fişini çekiyor” İlginizi Çekebilir Koronavirüs, Zoom şirketinin CEO’sunu dünyanın en zengin insanlarından biri yaptı

Bu uygulamanın temelini oluşturan AI modelinin, COVID-19 hastalarının 3.000’den fazla anonimleştirilmiş kaydı üzerinde eğitildi ve bugüne kadar %82 doğruluğa ulaştığı belirtiliyor.

Kullanıcı, örneğin kendini iyi hissetmeyeceği riskli bir bölgeyi ziyaret ettikten veya COVID-19 hastası olan biriyle temasa geçtikten sonra hizmeti kullanabilir. Uygulamanın düzgün çalışması için talimatlara göre ses kayıt tekniğini takip etmelisiniz. Aynı zamanda uygulamanın bir tanı testi olmadığını ve klasik laboratuvar testlerinin yerini alamayacağını söylemek de önemli. Bu nedenle COVID-19 semptomları ortaya çıkarsa bir doktora danışmanız gerektiğini unutmayın.

Test 3 adımda gerçekleşiyor:

1- Telefonu yüzünüzden 20-30 cm uzakta tutun, zamanlayıcı çalışırken birkaç kez öksürün.
2- Telefonu yüzünüzden 20-30 cm uzakta tutun, zamanlayıcı çalışırken yüksek sesle nefes alın ve nefes verin.
3- Telefonu yüzünüzden 20-30 cm uzakta tutun, girişe tıklayın ve önerilen ifadeyi söyleyin.

Sberbank, Google ve Apple uygulama mağazalarının, uygulamaların adında, simgesinde ve açıklamasında COVID-19’dan bahseden geliştiricilere kısıtlamalar getirdiğini, bu nedenle AI Resp arayüzünün genel olarak solunum hastalıklarıyla ilgilendiğini belirtiyor. Ancak, modelin COVID-19’lu hastaların nefes alma ve öksürük örnekleri üzerinde eğitildiği ve bu özel hastalığın karakteristik özelliklerini belirlemek için tasarlandığını da belirtelim.

AI Resp SberMedAI Tıp Ücretsiz 16M

https://apps.apple.com/ru/app/respiratoryai/id1552697476

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Koronavirüs testi yapan AI Resp uygulaması yayınlandı için yorumda bulun

    Koronavirüs testi yapan AI Resp uygulaması yayınlandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Koronavirüs testi yapan AI Resp uygulaması yayınlandı için ilk yorumu yapabilirsin.