iPhone 13 Pro için ekran altı parmak izi iddiası

Apple’ın gecikmeli olarak tanıttı iPhone 12 serisi henüz tazeliğini korurken, iPhone 13 Pro için ilk tasarım prototipleri ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu tasarımlarda iPhone 12 serisinin tasarımı tekrar edilecek gibi görünüyor. Bu prototip tasarımda parmak izi sensörünün de ekran altına geleceği iddia ediliyor.

iPhone 12 mini için hayal kırıklığı yaşayan markanın yeni seride yeni bir mini sunup sunmayacağı ise merak konusu.

iPhone 13 Pro tasarımı nasıl olacak? İşte beklenen özellikler

iPhone 13 Pro tasarımı ve özelliklerinin kesinleşmesi için henüz erken olsa da, iPhone 12 Pro tasarımına benzer bir tasarımla gelmesi bekleniyor.

Özellikle paylaşılan görselde, ekran altı parmak izi sensörü teknolojisine vurgu yapılması dikkat çekti. iPhone 13 Pro tasarımında  parmak izi sensörü ile ilgili konsept tasarımda bir vurgu olsa da Apple, parmak izi teknolojisini uzun süre önce yetersiz güvenlik sunduğu için terk etmişti. Bu yüzden markanın nasıl bir çözümle karşımıza çıkacağı merak konusu.

LetsGo Digital tarafından yapılan bu konsept tasarımda, çentiğin çok daha ince bir yapıda olduğu görülüyor. Bu tasarımın Apple tarafından ne kadar benimseneceği ise merak konusu.

Paylaşılan bu konseptte iPhone 13 Pro kamera tarafında bir farklılık yok gibi görünüyor. Buna karşın Apple’ın 13 Pro ve Pro Max kamerasında önemli değişiklikler yapabileceği tahmin ediliyor.

iPhone 13 Pro özellikleri henüz belli olmasa da, işlemci tarafında 5 nm üretim süreci ile üretilecek A15 Bionic işlemci ile karşımıza çıkacak. Apple’ın iPhone 13 Pro ve Pro Max için 120 Hz ekran yenileme desteği sunması da beklentiler arasında.

Bunun dışın da iPhone 13 Pro ve Pro Max özellikleri arasında, videonun alan derinliğini sonradan düzenleyebilme gibi ilginç bir özelliğin de gelmesi bekleniyor. Porte ve video modları için iyileştirmeler beklenen modellerin, Ultra geniş açılı kamera tarafında da değişimler karşımıza çıkabilir.

iPhone 13 Pro protopinde karşımıza çıkan ekran altı parmak izi sensörü gerçekleşebilir mi? Yorumlarınzı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iPhone 13 Pro için ekran altı parmak izi iddiası için yorumda bulun

    iPhone 13 Pro için ekran altı parmak izi iddiası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iPhone 13 Pro için ekran altı parmak izi iddiası için ilk yorumu yapabilirsin.