iPhone 12 serisi Apple’ın piyasaya değerini katlayabilir

Wedbush‘un analizine göre, iPhone 12‘nin yüksek popüleritesi ve satışları 2021 yılı boyunca devam edecek. Bu durumun Apple‘ın yıl sonuna kadar 3 trilyon doları aşan bir piyasaya değerine ulaşmasına yardımcı olması bekleniyor.

iPhone 12’nin satış rakamlarında rekor kırması bekleniyor

Wedbus analistlerine göre Apple’ın bu yıl 240 milyon adetlik satış yapması bekleniyor. Ayrıca analistler bu rakamın, Wall Street‘in öngördüğü 220 milyondan fazla olduğunu ve Apple’ın 2015 yılında satılan 231 milyon adetlik önceki satış rekorunu da geçeceğini belirtiyor.

iPhone 12 serisi ile kullanıcıların beğenisini kazanan Apple’ın, sunduğu hizmetlerin son dokuz aydaki mali durumunu çevreleyen ana hikaye olduğu düşünülüyor.

iPhone 12’nin, analistlerin “süper döngü” olarak adlandırdığı şeyin tam ortasında olduğu belirtiliyor. Ayrıca analistler, Asya tedarik zincirinin talepte güçlü bir rol oynadığını öne sürüyor.

Analistler, Çin satışlarının Apple’ın süper döngüsü için bir “temel taş” olacağını ve bölgenin 2021‘eki iPhone satışlarının yüzde 20‘sinin potansiyel kaynağı olacağını tahmin ediyor.

Apple’ın iPhone 12 satışları ile yıl sonunda 3 trilyon dolar piyasa değerine ulaşacağını düşünüyor musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iPhone 12 serisi Apple’ın piyasaya değerini katlayabilir için yorumda bulun

    iPhone 12 serisi Apple’ın piyasaya değerini katlayabilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iPhone 12 serisi Apple’ın piyasaya değerini katlayabilir için ilk yorumu yapabilirsin.