iPad Pro 2021’i müjdeleyen Apple Pencil sızıntısı

Yeni nesil iPad Pro 2021 ile tanışmamıza az bir süre kala tabletin özel dijital kalemi Apple Pencil internete sızdırıldı. Yenilenmiş kalem görsel açıdan eski nesillerden pek ayırt edilemese de elbette bazı küçük değişiklikler içeriyor.

Şimdilik iPad Pro 2021’in ne zaman piyasaya sürüleceği belirsizliğini koruyor. Apple bu konuda herhangi bir açıklama yapmazken, çeşitli raporlar cihazın bu ay satışa çıkabileceğini iddia ediyor. Bu iddiaları destekler şekilde, son zamanlarda cihazla alakalı üst üste sızıntı haberleri karşımıza çıkmaya devam etmekte. Ortaya çıkan sonuncu sızıntıysa bizlere tabletin özel kaleminin nasıl görüneceğini gösteriyor.

Apple Pencil, iPad Pro 2021 için baştan tasarlandı

Yenilenen iPad Pro 2021’in tüketici karşısına çıkmasına az bir süre kala beklenen cihazın en önemli aksesuarlarından biri de ortaya çıktı! Mr White adlı teknoloji ajanının Twitter hesabında paylaştığı fotoğrafa göre Apple Pencil yeni formunda kullanıcısıyla buluşacak.

iPad Pro (2021) için özel olarak tasarlanan yeni Apple Pencil ilk bakışta geçmiş versiyonlarına göre pek bir değişiklik içermiyor gibi görünüyor. Ancak dikkatli bakıldığında kalem, eski sürümlere göre daha parlak bir yüzeye sahip. Ayrıca boyut olarak da daha büyük duruyor. Buna ek olarak yıpranmalara karşı değiştirilmesi üzere hazırlanmış kalem uçları da yine aynı şekilde büyütülmüş.

Günümüzde pek çok profesyonel çizerin işlerini iPad cihazlarından gerçekleştirdiği göz önüne alınırsa; Apple’ın dijital kalemler için ağırlık göstermesi hiç de anormal değil. Ortaya çıkan görsel değişikliklerin yanı sıra şimdilik açıklanmasa da kalemin teknik açıdan da iyileştirildiği düşünülüyor. Basınç ve tutuş hakimiyeti gibi konularda gelişmeler kaydedildiği tahmin edilmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iPad Pro 2021’i müjdeleyen Apple Pencil sızıntısı için yorumda bulun

    iPad Pro 2021’i müjdeleyen Apple Pencil sızıntısı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iPad Pro 2021’i müjdeleyen Apple Pencil sızıntısı için ilk yorumu yapabilirsin.