Instagram’da beklenmedik hata, kullanıcılar şaşkın!

Bir hata, Instagram’ın test programına daha fazla insan ekledi. Sosyal medya platformu bugün “istemeden” daha fazla insan için beğenileri sakladı.

2019 yılında Instagram, kullanıcıların başkalarında gördüğü “Beğenme” sayılarını gizlemek için bir test başlattığını duyurdu. Aradan geçen uzun süreye rağmen bu test hala devam ediyor. Ancak özellik ile ilgili çok fazla güncelleme veya genişletme yapılmadı.

Instagram, hatayı kısa sürede düzeltti

Özelliğin durumu belirsizliğini korurken, bugün ABD’deki birçok Instagram kullanıcısı, artık “Beğenme” sayılarını göremeyeceklerini belirten bir bildirim aldı.

Herhangi bir resmi duyuru olmadan kullanıcıların böyle bir durum yaşamasına karşılık sosyal medya platformu, Engadget’e verdiği demeçte, bugünkü yaşananın bir hata olduğunu söyledi.  Daha sonra konu ile ilgili bir Tweet’te “Bugün teste istemeden daha fazla insan ekledik” dedi. Bugün mesajı alan kullanıcılara, yakında bu değişikliğin normale döneceği ifade ediliyor.

Sosyal medya platformu Instagram Comms’un Twitter hesabından attığı Tweet‘te Feed gönderilerindeki beğenileri gizlemek için yeni bir deneyimi test ediyoruz. Bugün istemeden teste daha fazla kişi ekledik ve bu bir hataydı – bu sorunu gideriyoruz ve benzer sayıları bu kişilere mümkün olan en kısa sürede geri yüklüyoruz.” notunu paylaştı.

Aradan geçen zaman sonra bir Tweet daha atan sosyal medya platformu, hatanın düzeltildiğini ifade etti. Platform, Bu sorun artık düzeltildi. Feed’inizi yenilemek için aşağı çekin ve beğenileriniz geri yüklenmelidir sabrınız için teşekkürler!” dedi.

Sorunu yaşayan tüm kullanıcılarda hatanın düzeldiğine dair net bir bilgi yok. Instagram’ın açıklaması ile birlikte yavaş yavaş ilgili hataların düzeleceği ön görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Instagram’da beklenmedik hata, kullanıcılar şaşkın! için yorumda bulun

    Instagram’da beklenmedik hata, kullanıcılar şaşkın! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Instagram’da beklenmedik hata, kullanıcılar şaşkın! için ilk yorumu yapabilirsin.