Instagram’a yeni bir özellik geliyor: Kullanıcının gelecekteki tüm hesaplarını engelleme

Instagram geçtiğimiz günlerde özel mesajlardan hakaret eden kullanıcıların hesabını sileceğini duyurmuştu. Şirket şimdi ise engellenen kullanıcının gelecekte oluşturacağı hesapların da engellenmesini sağlayacak.

Engellemeye kesin çözüm

Sosyal medya platformu bundan böyle, yalnızca belirli bir kullanıcı hesabını değil, aynı zamanda bu kişinin gelecekte oluşturacağı tüm profillerini de engelleme fırsatı sağlayacak. Açıkçası, böyle bir engelleme yönteminin oldukça faydalı olacağını ve büyük olasılıkla da oldukça sık kullanılacağını söylemek mümkün. Bu sızıntı ise Twitter’da @alex193a takma adlı kullanıcı tarafından ortaya çıkarıldı.

Şu anda bu seçeneğin olabildiğince basit bir şekilde uygulanabileceği anlaşılıyor (görünüşe göre, uygulamanın beta sürümünde). Instagram, bir kullanıcıyı bloke ederken iki seçenek sunacak: belirli bir hesabı engelleme veya bir profile sahip kullanıcının gelecekteki tüm hesaplarını yasaklama. Ancak bu noktada Instagram’ın, engellenen kullanıcının yeni hesaplarını nasıl takip edeceği konusunda ise bir bilgi yok. Facebook veya WhatsApp‘tan alınan verilerle bunun belirlenebileceği söyleniyor.

  • Ana Sayfa
  • İnternet
  • Instagram’a yeni bir özellik geliyor: Kullanıcının gelecekteki tüm hesaplarını engelleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Instagram’a yeni bir özellik geliyor: Kullanıcının gelecekteki tüm hesaplarını engelleme için yorumda bulun

    Instagram’a yeni bir özellik geliyor: Kullanıcının gelecekteki tüm hesaplarını engelleme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Instagram’a yeni bir özellik geliyor: Kullanıcının gelecekteki tüm hesaplarını engelleme için ilk yorumu yapabilirsin.