Instagram, iki faktörlü kimlik doğrulama kodunu WhatsApp’tan göndermeyi test ediyor

Sosyal medya devi Instagram’ın iki faktörlü kimlik doğrulama için yeni bir seçenek üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Hali hazırda doğrulama kodlarını için bulunan kısa mesaj, giriş istekleri ve yedek kod seçeneklerine yakında WhatsApp da eklenebilir

İlginizi Çekebilir WhatsApp sözleşmesi için süre doldu: Kabul etmezseniz bu özellikleri kullanamayacaksınız! Ayrıca Bkz. “WhatsApp sesli mesajlara, hızlandırma özelliği geldi”

Telefona erişimin olmadığı durumlarda kolaylık sağlayabilir

Sosyal medya ile ilgili yaptığı isabetli sızıntılarıyla ünlenen Alessandro Paluzzi, Instagram’ın kimlik doğrulama kodlarını WhatsApp’tan gönderme seçeneğini test ettiğini ekran görüntüleriyle birlikte attığı tweet ile paylaştı.

Paylaşılan ekran görüntüleri, henüz geliştirilme aşamasında olan özelliğin kullanılabilmesi için öncelikle SMS doğrulamasının etkinleştirilmesi gerektiğini ortaya koyuyor.

Yakın zamanda WhatsApp çoklu cihaz desteğinin kullanıma sunulacağı da düşünüldüğünde, söz konusu özellik ana cihaza erişimin olmadığı durumlarda iyi bir alternatif olacaktır.

  • Ana Sayfa
  • Mobil
  • Instagram, iki faktörlü kimlik doğrulama kodunu WhatsApp’tan göndermeyi test ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Instagram, iki faktörlü kimlik doğrulama kodunu WhatsApp’tan göndermeyi test ediyor için yorumda bulun

    Instagram, iki faktörlü kimlik doğrulama kodunu WhatsApp’tan göndermeyi test ediyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Instagram, iki faktörlü kimlik doğrulama kodunu WhatsApp’tan göndermeyi test ediyor için ilk yorumu yapabilirsin.