II. Dünya Savaşı temalı Operation Mincemeat filminin yayın haklarını Netflix satın aldı

Dünyanın en büyük video akış platformlarından biri olan Netflix, bir başka önemli filmin yayın haklarını satın aldı: Operation Mincemeat.

Deadline’ın haberine göre Netflix, Operation Mincemeat ismindeki İkinci Dünya Savaşı temalı filmin yayın haklarını satın aldı. Filmin senaryosu Ben Macintyre‘nin aynı isimli kitabında uyarlanıyor ve senaryolaştıran isim de Michelle Ashford. Filmin yönetmenliğini ise John Madden üstlenecek.

Yayın tarihi henüz belli olmayan Operation Mincemeat’in oyuncu kadrosunda ise Colin Firth, Matthew Macfadyen, Kelly Macdonald, Jason Isaacs, Johnny Flynn ve Mark Gatiss gibi isimler bulunuyor. Filmin özellikle başarılı oyuncu Colin Firth ile dikkat çektiğini söylemek gerek.

Filmin hikayesi aynı zamanda gerçek olaylara da dayanıyor. Film, İkinci Dünya Savaşı esnasında Almanları yenebilmek adına iki İngiliz istihbarat görevlisinin sahte evrakları ve bir cesedi kullanmasını konu alıyor.

  • Ana Sayfa
  • Teknoloji
  • II. Dünya Savaşı temalı Operation Mincemeat filminin yayın haklarını Netflix satın aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. II. Dünya Savaşı temalı Operation Mincemeat filminin yayın haklarını Netflix satın aldı için yorumda bulun

    II. Dünya Savaşı temalı Operation Mincemeat filminin yayın haklarını Netflix satın aldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak II. Dünya Savaşı temalı Operation Mincemeat filminin yayın haklarını Netflix satın aldı için ilk yorumu yapabilirsin.