iFixit, PS5 DualSense kontrolcü sorununu çözdü

Birçok oyuncu PS5 ile birlikte hayatımıza giren DualSense kontrolcü ile ilgili kullanım şikayetlerini dile getiriyordu. Bu konuyu araştırmak isteyen iFixit ekibi, DualSense kontrolcüsünü parçalarına ayırarak kayma problemi ile ilgili açıklama videosu yayınladı.

PS5 DualSense, kayma problemi ile gündemde

Benzesiz kullanım deneyimine sahip olan ve neredeyse tüm kullanıcılar tarafından beğenilen DualSense, yapılan üretim hatasıyla gündeme geldi. PS5 sahiplerinin sosyal medya üzerinden isyan ettiği sorunu iFixit adlı YouTube kanalı tespit ederek video yayınladı.

Geçtiğimiz haftalarda bir Reddit kullanıcısı, mevcut sorun ile ilgili açıklama yaptı. Sorun hakkında bilgi veren kullanıcı, 10 gün önce aldığı PS5 cihazının kontrolcüsünde yer alan eksen kayması sorunu nedeniyle oyun esnasında karakterlerin otomatik olarak hareket ettiğini belirtti.

Belirtilen sorun ile ilgili araştırma yapan iFixit, soruna cihazda yer alan potansiyometrenin sebep olduğunu açıkladı. Aşınma sebebiyle özelliğini yitiren potansiyometre, kontrolcünün kayma problemine sebep olduğunu belirten ekip, sorunun diğer kaynağının yay mekanizmasıyla ilgili de olabileceğinin altını çizdi.

Bu konu hakkında açıklama yapmayı reddeden Sony, DualSense değişim programı konusunda sessizliğini koruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iFixit, PS5 DualSense kontrolcü sorununu çözdü için yorumda bulun

    iFixit, PS5 DualSense kontrolcü sorununu çözdü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iFixit, PS5 DualSense kontrolcü sorununu çözdü için ilk yorumu yapabilirsin.