HP’den HyperX hamlesi: İşte detaylar

HP, Omen serisi oyuncu bilgisayarları ile pazarda uzun süredir bulunuyor. Omen serisi bilgisayarları ile oyuncuları hedefleyen HP, yeni hamlesi ile birlikte oyuncu ekipmanları pazarındaki payını büyütmeyi planlıyor. Bu planını ise HyperX ile gerçekleştirecek.

HP, HyperX’i 425 Milyon dolara satın aldı

HP bu hamlesi ile oyuncu ekipmanları pazarında söz sahibi olmayı hedefliyor. HP, HyperX’in sadece PC çevre birimlerinin haklarını aldı. Bu da HP’nin HyperX RAM, FlashDisk ve SSD‘lerinde söz sahibi olmayacağı anlamına geliyor. HP, HyperX oyuncu klavyeleri, fareleri ve kulaklıklarından kar elde edebilecek.

HP, Omen markası altında halihazırda oyuncu ekipmanları üretiyordu ama Razer, Logitech ve Corsair gibi rakiplerine kıyasla fazla ilgi görmedi. Ayrıca HP, bazı HyperX ekipmanları için kullanılan NGenuity yazılımın var olmaya devam edeceğini ve şu anda kullanılan  Omen Kontrol Merkezi yazılımına entegre edilmeyeceğini belirtti. HyperX, şu anda en çok satan oyuncu kulaklıkları arasında bulunan Cloud kulaklık serisini üretti. Cloud’un yanı sıra diğer oyuncu aksesuarları ile de ön plana çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. HP’den HyperX hamlesi: İşte detaylar için yorumda bulun

    HP’den HyperX hamlesi: İşte detaylar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak HP’den HyperX hamlesi: İşte detaylar için ilk yorumu yapabilirsin.