Honor 50’nin Snapdragon 778G’den güç alacağı doğrulandı

Geçtiğimiz Kasım ayında Huawei’den ayrılan Honor, bu yılın başlarında yonga tedarik etmek için  Qualcomm ile görüşmelere başlamıştı. Akıllı telefon üreticisi tarafından paylaşılan bir gönderi ile yaklaşmakta olan Honor 50‘ninQualcomm’un yeni yonga seti olan Snapdragon 778G 5G’den güç alan ilk akıllı telefonlar arasında yer alacağı duyuruldu.

Ayrıca Bkz. “Android 12 ile ekran görüntüleri, Google Fotoğraflar’a otomatik yüklenmeyecek” İlginizi Çekebilir Kompakt boyutlarıyla Sony Xperia Ace 2 tanıtıldı

‘Gelecekte HarmonyOS’a geçebilirz’

Geçtiğimiz günlerde Honor 50 serisinde Google hizmetlerinin sunulacağını doğrulayan şirket, seride Qualcomm’un en yeni yonga setinden yararlanacaklarını da açıkladı. Honor’un yaklaşmakta olan serisinde her ne kadar Snapdragon 778G yonga seti yer alacak olsa da serideki en güçlü varyant olacak olan Honor 50 Pro‘nun Snapdragon 888‘den güç alması bekleniyor.

Haziran ayında tanıtılacak olan serideki modellerden Honor 50’nin daha önce ortaya çıkan görüntüleri arka kamera kurulumunun farklı yapısını gösteriyor. İki dairesel alan içerisinde toplamda üç görüntü sensörü yer alacak.

Cihaza dair sızdırılan bilgilere göre arka kamera kurulumunda yer alacak 50MP birincil lense, 13 MP ultra geniş lens ve 8 MP telefoto sensör eşlik edecek. Ön tarafta ise 32MP ve 8MP sensörlerden oluşan ikili kamera kurulumu bulunacak. Telefonda ayrıca 6.79 inç büyüklüğünde 120Hz yenileme hızıyla AMOLED ekrana yer verilecek.

Bu gelişmelerle birlikte Honor CEO’su Zhao Ming, yaptığı bir açıklama ile Android’in şu an için ilk tercihleri olduğunu ancak gelecekteki geliştirmelerle birlikte HarmonyOS‘u tercih edebileceklerini belirtti.

https://www.gsmarena.com/the_honor_50_will_be_among_the_first_with_the_snapdragon_778g_chip-news-49236.php

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Honor 50’nin Snapdragon 778G’den güç alacağı doğrulandı için yorumda bulun

    Honor 50’nin Snapdragon 778G’den güç alacağı doğrulandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Honor 50’nin Snapdragon 778G’den güç alacağı doğrulandı için ilk yorumu yapabilirsin.