Hayatta kalma oyunu Valheim, satış rekorunu tazeledi

Hayatta kalma oyunu Valheim, rekor kırmaya devam ediyor. Oyun üç haftalık erken erişimde dört milyon kopya sattı.

İsveç’teki beş kişilik bir ekip olan Iron Gate Studio‘nun Valheim’ı piyasaya sürmesinden bu yana sadece üç hafta geçti ve şimdiden büyük bir başarı yakaladı. Viking dönemini konu alan hayatta kalma oyunu, Steam‘de hala erken erişimde olmasına rağmen dört milyon satış rakamanı devirdi.

Valheim, GTA5’i bile geride bıraktı

Valheim, neredeyse hiçbir şey olmadan başladığınız Viking ahiretinde, prosedürel olarak oluşturulmuş açık bir dünyada geçiyor. Yiyecekler ve malzemeleri taramanız gereken oyunda, aletler üretiyor, barınaklar inşaa ediyor, tanrılar ve yaratıklara savaşıyorsunuz.

Diğer birçok hayatta kalma oyunundan daha erişebilir oluşu ile rakiplerinden sıyrılan Valheim’de yemek yemediğinizde ölmüyorsunuz. Ek olarak istemediğiniz sürece diğer oyunculara karşı silahlanmak zorunda kalmadığınız oyunda, 10 kişiye kadar arkadaşlarınızla mücadele edebiliyorsunuz.

Valheim geçtiğimiz hafta sonu, Steam‘de şimdiye kadar yalnızca dört oyunun başardığı bir başarı olan 500.000‘in üzerinde en yüksek oyuncu sayısına ulaştı.

Grand Theft Auto V ve Destiny 2 gibi büyük isimlerin bile 130.000-150.000 aralığında değerlere ulaştığınızı düşündüğümüzde bu rakam Valheim için rekor bir başarıyı ortaya koyuyor.

Iron Gate, oyuncuların oyunu keşfetmek, inşa etmek ve savaşmak için 10.000 yıldan fazla zaman harcadıklarını ifade ediyor.

Valheim ayrıca, Twitch yayıncıları ve izleyicileri arasında da popüler olduğunu kanıtladı. Oyun bu hafta başında eşzamanlı olarak 188.000 izlenme oranına ulaştı.

Iron Gate oyun üzerinde çalışmaya devam ederken, Valheim’ın bu ilgi ve ivmeyi uzun vadede devam ettirip ettiremeyeceği henüz belli değil. Şimdilik yalnızca PC’de olan oyunun, gelecekteki konsol ve mobil sürümler  daha da büyük kitlelere ulaşacağı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hayatta kalma oyunu Valheim, satış rekorunu tazeledi için yorumda bulun

    Hayatta kalma oyunu Valheim, satış rekorunu tazeledi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hayatta kalma oyunu Valheim, satış rekorunu tazeledi için ilk yorumu yapabilirsin.