Google, SpaceX’in Starlink internet hizmetiyle bulut anlaşması yapıyor

Anlaşma, bulut hizmeti Google Cloud ile uydu İnternet Starlink‘in oluşturulmuş takımyıldızının etkileşimini düzenleyecek. Bu ortaklığın bir parçası olarak SpaceX, Google veri merkezleri için Starlink yer istasyonlarını dağıtmaya başlayacak.

Ayrıca Bkz. “Facebook, yapay zekaya gereksiz bilgileri unutmayı öğretti”

2021’in ikinci yarısında kullanıma sunulacak

İşbirliği kurumsal müşterileri hedef alacak. Bu tür müşterilerin Google Cloud hizmetini, Starlink sistemini kullanarak dünyanın her yerinden kullanabilmeleri planlanıyor. Google ve SpaceX, yeni hizmetin 2021’in ikinci yarısında kullanıma sunulmasını hedefliyorlar.

Google Cloud Altyapı Kıdemli Başkan Yardımcısı Urs Hoelzle konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Kuruluşlara, ihtiyaç duydukları kritik hizmetlere güvenli, hızlı ve sorunsuz erişim sağlamaları için SpaceX ile iş ortaklığı yapmaktan heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı. Gelen diğer bilgilere göre de bu işbirliği yedi yıla kadar sürecek.

https://www.engadget.com/google-cloud-spacex-starlink-deal-114507294.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google, SpaceX’in Starlink internet hizmetiyle bulut anlaşması yapıyor için yorumda bulun

    Google, SpaceX’in Starlink internet hizmetiyle bulut anlaşması yapıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google, SpaceX’in Starlink internet hizmetiyle bulut anlaşması yapıyor için ilk yorumu yapabilirsin.