Google, Red Dead Redemption 2 gibi oyunları Stadia’ya getirebilmek için 10 milyonlarca dolar harcamış

2019 yılında erişime açılan, açıldığında büyük umutlarla bakılan ancak şu anda zor zamanlar geçiren Google Stadia‘dan bazı yeni raporlar yayınlandı.

Bloomberg’in yaptığı haber sayesinde, kötü bir süreçte olan Stadia’nın arka planından bazı detaylar öğrenildi. Bildiğiniz gibi Stadia, hem kendi geliştiricileri sayesinde kendileri oyunlar geliştirip Stadia için yayınlıyordu hem de üçüncü parti stüdyolarla anlaşıp onların oyunlarını Stadia’ya getirebiliyorlardı. Ancak geçtiğimiz ay Stadia, kendi oyun geliştirme stüdyolarını kapattı.

Geçtiğimiz gün çıkan habere göre ise Stadia’nın üçüncü parti stüdyolardan oyun alması da bir hayli pahalıya patlıyormuş. Bloomberg’in yaptığı habere göre Red Dead Redemption 2 gibi oyunların Stadia’ya gelmesini sağlamak şirket için on milyonlarca dolara mâl oluyormuş. Yayınlanan raporda ayrıca Google’ın işe alım süreciyle ilgili de bazı detaylar paylaşılmış. Normalde Google‘ın işe alma süreci yaklaşık 6 ila 9 ay arasında sürüyormuş. Ancak Google bu işe alım sistemini Stadia’ya alınacak olan geliştiriciler sebebiyle değiştirmek zorunda kalmış.

Geçtiğimiz günlerde ayrıca Death Stranding‘in yaratıcısı olan Hideo Kojima’nın Stadia için bir korku oyunu geliştirdiği ancak oyunun iptal edildiği açıklanmıştı. Söylenenlere göre Stadia şu anda kullanıcıs sayısı bakımından hedeflerinin yüzlerce bin gerisinde.

Ayrıca Stadia şu anda bir toplu davayla da karşı karşıya. Stadia’nın geleceğinin pek de parlak durmadığını söylemek gerek.

  • Ana Sayfa
  • Yazılım
  • Google, Red Dead Redemption 2 gibi oyunları Stadia’ya getirebilmek için 10 milyonlarca dolar harcamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google, Red Dead Redemption 2 gibi oyunları Stadia’ya getirebilmek için 10 milyonlarca dolar harcamış için yorumda bulun

    Google, Red Dead Redemption 2 gibi oyunları Stadia’ya getirebilmek için 10 milyonlarca dolar harcamış için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google, Red Dead Redemption 2 gibi oyunları Stadia’ya getirebilmek için 10 milyonlarca dolar harcamış için ilk yorumu yapabilirsin.