Google News Showcase, masaüstü erişimine açıldı

Google CEO’su Sundar Pichai, haber yayıncılarına ücretli lisans seçenekleri sunmak için 1milyar dolarlık bir fon ayrılan Google News Showcase programının, geçtiğimiz Ekim ayında kullanıma sunulduğunu açıklamıştı. Lansmanından bu yana Android ve iOS’la sınırlı olan program artık masaüstünden de erişilebilir durumda.

İlginizi Çekebilir Google güvenilir haberler için yayıncılara 1 milyar dolar yatırım yapacak Ayrıca Bkz. “Android 12 ile ekran görüntüleri, Google Fotoğraflar’a otomatik yüklenmeyecek”

News Showcase’e, artık masaüstünden erişilebilir

Google, güvenilir ve köklü haber kuruluşları ile çalışarak News Showcase’in çok daha nitelikli içerikler barındırmasını amaçlıyor.  Artık masaüstünden de erişilebilen programa dahil olan kuruluşların haberleri, ‘En çok okunan haberler‘ başlığı altında yer alan kartlarla görüntülenebilecek.

Ayrıca doğrudan sol taraftaki gezinme bölmesinden de News Showcase’e erişilebilecek. Kullanıcılar, programa dahil olan yayıncıların yerel, ulusal ve küresel boyutlardaki haberlerini buradan takip edebilecek.

Şirket, dünya genelinde artan bilgi kirliliği ve yanlış haberlerden kaçınarak kullanıcılarını en doğru bilgiye ulaştırmayı hedeflese de program, şu an için yalnızca 8 ülkede mevcut. Google gelecekte daha fazla ülkeyle programı genişletmeyi amaçlıyor.

https://9to5google.com/2021/05/24/google-news-showcase-web/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google News Showcase, masaüstü erişimine açıldı için yorumda bulun

    Google News Showcase, masaüstü erişimine açıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google News Showcase, masaüstü erişimine açıldı için ilk yorumu yapabilirsin.