Google itiraf etti: Konum verilerini gizlemeyi neredeyse imkansız hale getirdik

Google’a karşı açılan bir davada, yeni düzenlenmemiş belgeler, şirketin kendi yöneticilerinin ve mühendislerinin, akıllı telefon kullanıcılarının konum verilerini gizli tutmasını ne kadar zorlaştırdığını bildiklerini ortaya koyuyor.

İlginizi Çekebilir Google, Android tabanlı deprem algılama sistemini genişletiyor Ayrıca Bkz. “iPhone 12 kutusuna şarj cihazı koymayan Apple dava edildi: Ücretsiz şarj cihazı verecek”

Google çalışanları, şirketin hizmetlerini kullananların konumlarını neredeyse hiçbir şekilde gizleyemeyeceğini kabul etti. Özel ayarlar bile yardımcı olmuyor. Bu, Arizona Başsavcısı‘nın Google’a karşı açtığı davadaki belgelerle kanıtlanmış durumda. Şirketin, kullanıcılar konum paylaşım ayarlarını kapattığında bile konum verilerini topladığı söyleniyor.

Akıllı telefon üreticileri sıkıştırıldı

Ayrıca Google, popüler gizlilik ayarlarının bulunmasını zorlaştırdı ve kullanıcıların talep ettiği ayarları gizlemek için LG ve diğer akıllı telefon üreticilerini sıkıştırdı. Ev ve iş yerinin konumunu Google’dan gizlemenin tek yolunun, adresleri rastgele bir konuma ayarlamak olduğu not ediliyor.

Arizona Başsavcılık Ofisi, kullanıcılar reddetse bile, Google’ı bir akıllı telefondan yasadışı olarak konum verileri toplamakla suçluyor.

https://www.businessinsider.com/unredacted-google-lawsuit-docs-detail-efforts-to-collect-user-location-2021-5

  • Ana Sayfa
  • Mobil
  • Google itiraf etti: Konum verilerini gizlemeyi neredeyse imkansız hale getirdik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google itiraf etti: Konum verilerini gizlemeyi neredeyse imkansız hale getirdik için yorumda bulun

    Google itiraf etti: Konum verilerini gizlemeyi neredeyse imkansız hale getirdik için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google itiraf etti: Konum verilerini gizlemeyi neredeyse imkansız hale getirdik için ilk yorumu yapabilirsin.