Google hizmetleri, Honor akıllı telefonlara geri dönüyor

Huawei, ABD’nin uyguladığı yaptırımlarlardan etkilenmemesi ve ayakta kalabilmesi için Honor‘u satmıştı. Bu hamle ile birlikte Honor’un Google ve Qualcomm gibi Amerikan şirketleriyle iş birliği yapmasının önüne herhangi bir engel kalmadı. Plan işe yaramış görünüyor zira Honor rakipleriyle eşit şartlarda savaşmaya devam edecek.

İlginizi Çekebilir Google uygulama ve hizmetleri Honor telefonlara geri dönüyor Ayrıca Bkz. “Apple’ın üst düzey yöneticisinden Mac’lerin güvenliği konusunda çarpıcı itiraf”

Honor, Huawei çatısından ayrıldıktan sonra tüm mesaisini formaliteleri halletmek ve yeni sözleşmeler imzalamakla geçirdi. Qualcomm‘un Honor’a işlemci tedarik edeceği artık kesin olarak biliniyor. Geriye kalan tek şey Google Mobil Hizmetleri (GMS) için Google ile anlaşmaktı. Çinliler bunu da başarmış görünüyor.

Honor Almanya doğruladı

Honor akıllı telefonların uluslararası pazarda Google uygulama ve hizmetleriyle satışa sunulacağı bildirildi. Bu bir duyum veya spekülasyon değil. Bizzat şirketin kendisi tarafından açıklandı. Honor Almanya‘nın resmi Twitter hesabı bu konuyla ilgili soru soran bir takipçisine cevap verdi.

NickNyan isimli kullanıcı yakında piyasaya sürülecek Snapdragon 778G işlemcili Honor 50’de Google hizmetlerinin olup olmayacağını açıkça sordu. Honor Almanya ise bunu resmi olarak doğruladı. Görünüşe bakılırsa Honor 50 serisi, Google Mobil Hizmetleri’nin (GMS) şirketin akıllı telefonlarına geri dönüşünü müjdeleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google hizmetleri, Honor akıllı telefonlara geri dönüyor için yorumda bulun

    Google hizmetleri, Honor akıllı telefonlara geri dönüyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google hizmetleri, Honor akıllı telefonlara geri dönüyor için ilk yorumu yapabilirsin.