Google Haritalar güvenli güzergaha kavuşuyor

Genelde navigasyon uygulamaları kullanıcıları mevcut olan en hızlı güzergahtan götürmeyi amaç ediniyor. Ya da bir veya iki tane alternatif güzergahı belirleyerek kullanıcının seçim yapmasını sağlıyor. Google Haritalar bunu biraz değiştirecek.

En güvenli rota

Google I/O konferansında yapılan duyuruya göre Google Haritalar artık güvenli rota için de bir opsiyon barındıracak. Güvenli rota opsiyonu hava durumu, yol durumu, trafik gibi unsurları analiz ederek tıkanıklığın olmadığı yolları seçmeye çalışıyor.

Ayrıca Bkz. “TIME Dergisi Bitcoin’le ödeme kabul edeceğini duyurdu”

Kullanıcılar böylece ani tıkanıklığın yaşanabileceği hızlı rotaları değil daha güvenli ancak normal hızında seyreden rotaları tercih edebilecekler. Google güvenli rota uygulaması ile yılda 100 milyon araç kazasının önüne geçebileceklerini vurguluyor. Önümüzdeki haftalarda güvenli rota özelliği Google Haritalar platformuna entegre edilmeye başlanacak.

https://9to5google.com/2021/05/18/google-maps-safe-routing-avoid-accidents/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google Haritalar güvenli güzergaha kavuşuyor için yorumda bulun

    Google Haritalar güvenli güzergaha kavuşuyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google Haritalar güvenli güzergaha kavuşuyor için ilk yorumu yapabilirsin.