Google, Fuchsia işletim sistemini piyasaya sürdü

Şirketin Linux çekirdeğini temel alan Chrome OS ve Android gibi diğer işletim sistemlerinden farklı olarak Fuchsia, Zircon mikro çekirdeğini temel alıyor. Google, Fuchsia’nın güvenli, güncellenebilir, kapsayıcı ve pratik bir sistem olduğunu iddia edmekte.

İlginizi Çekebilir Google’ın yeni işletim sistemi Fuchsia’nın geliştirici sitesi açıldı Ayrıca Bkz. “Almanya, Google için antitröst soruşturması başlattı”

Nest Hub sahipleri için güncelleme bugün kullanıma sunulmaya başlayacak. Kullanıcılar güncellemeyi fark etmese bile, önceki Linux tabanlı Cast işletim sisteminin yerini alacak. Fuchsia’nın hangi cihaz sınıfına yönelik olduğu ise belirsizliğini koruyor.

Akıllı telefonlara da gelmesi bekleniyor

2018’de şirket bunu Pixelbook dizüstü bilgisayarlarda test etti ve daha sonra Android ve Linux uygulamaları için yerel destek bile sundu. Kendi Android‘iyle rekabet garip görünse de, sistemin er ya da geç akıllı telefonlarda görünmesi mümkün.

Nest Hub için Fuchsia güncellemesi birkaç ay sürecek ve ilk önce Önizleme Programı üyelerine sunulacak. Daha önce Google, Android 12 işletim sistemini sayısız tasarım değişikliği ile tanıtmıştı.

https://www.theverge.com/2021/5/25/22452620/google-fuchsia-os-nest-hub-smart-display-update-operating-system-linux-kernal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google, Fuchsia işletim sistemini piyasaya sürdü için yorumda bulun

    Google, Fuchsia işletim sistemini piyasaya sürdü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google, Fuchsia işletim sistemini piyasaya sürdü için ilk yorumu yapabilirsin.