Google Fotoğraflar, yapay zeka ile fotoğraflara hayat verecek

Googl I/O etkinliğinde duyurulan yeni özellikler, fotoğraflar ve videolar için parola korumalı bir klasör, özel anıları bulmak ve eşleştirmek için güncellenmiş bir makine öğrenimi modeli ve Sinematik Anlar adlı bir özelliği içeriyor.

Ayrıca Bkz. “Koronavirüs testi yapan AI Resp uygulaması yayınlandı” İlginizi Çekebilir Google Fotoğraflar artık normal fotoğraflarınızı üç boyutlu gibi gösterebilecek

Geçtiğimiz Aralık ayında, Google Fotoğraflar, orijinal görüntü bir akıllı telefon kamerasından derinlik bilgisi içermese bile, görüntü derinliğini tahmin etmek ve bir 3B efekt oluşturmak için makine öğrenimini kullanan Sinematik Fotoğraflar adlı yeni bir özellik aldı. Yeni Sinematik Anlar özelliğiyle Google, bunu bir adım öteye taşımayı ve fotoğraflara hayat vermek için makine öğrenimini kullanmayı planlıyor.

Yakında kullanıma sunulacak

Şirket temsilcilerine göre Sinematik Anlar, animasyonlu bir versiyonunu oluşturmak için neredeyse aynı iki görüntüyü birleştirmek için sinir ağlarını kullanacak. Ana görev, hareketli görüntüler oluşturmak için boşlukları yeni karelerle doldurmak.

Google Fotoğraflar’ın belirli bir anda çekilen farklı fotoğraflar arasındaki boşlukları doldurma özelliği kullanıma sunulduğunda, uygulama otomatik olarak sinematik anlar oluşturmaya başlayacak ve bunlar da uygulamadaki “Son anlar” bölümünde görünecek.

https://www.theverge.com/2021/5/18/22442466/google-photos-cinematic-moments-animated-android-ios-machine-learning

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google Fotoğraflar, yapay zeka ile fotoğraflara hayat verecek için yorumda bulun

    Google Fotoğraflar, yapay zeka ile fotoğraflara hayat verecek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google Fotoğraflar, yapay zeka ile fotoğraflara hayat verecek için ilk yorumu yapabilirsin.