Google, Chrome tarayıcısının Android sürümünde RSS aboneliği özelliğini test ediyor

Google geliştiricileri, Android cihazlar için Chrome tarayıcısında yeni Takip özelliğini test etmeye başladı. Yeni özellik, geçmişte birçok web içeriği toplama aracının omurgası olan web standardı RSS‘nin üzerine inşa edilmiş.

Ayrıca Bkz. “Android 12 Beta’nın yüklenebileceği telefonların listesi yayınlandı: Nasıl kurulur?”

Yakında kararlı sürüme gelecek

Bu araç, kullanıcıların tarayıcı menüsü aracılığıyla site güncellemelerine abone olmalarına olanak tanıyacak ve bu abonelikteki içerik, ayrı bir sekmede kartlar şeklinde görüntülenecek. Sunulan işlev, kullanıcıların en sevdikleri sitelerdeki yeni yayınları hızlı bir şekilde öğrenmelerine de yardımcı olacak.

Bunca yıl sonra Google’ın neden RSS’e dönmeye karar verdiğini söylemek zor, ancak büyük olasılıkla bunun belirli nedenleri var. Yeni işlev şimdilik sınırlı bir kullanıcı grubu tarafından kullanılabiliyor. Bu aracın tam olarak ne zaman tarayıcının kararlı sürümüyle birlikte tüm kullanıcılara sunulacağı ise henüz belli değil.

https://www.theverge.com/2021/5/20/22445284/google-rss-chrome-android-feature-test

  • Ana Sayfa
  • Mobil
  • Google, Chrome tarayıcısının Android sürümünde RSS aboneliği özelliğini test ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google, Chrome tarayıcısının Android sürümünde RSS aboneliği özelliğini test ediyor için yorumda bulun

    Google, Chrome tarayıcısının Android sürümünde RSS aboneliği özelliğini test ediyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google, Chrome tarayıcısının Android sürümünde RSS aboneliği özelliğini test ediyor için ilk yorumu yapabilirsin.