Google, aylar sonra ilk kez iOS için adım attı

Google, Gmail‘i ve diğer iOS uygulamalarını aylardır ilk kez güncelliyor. Bununla birlikte Chrome ve Drive hala arka planda.

Google, Meet, E-Tablolar, Dokümanlar, Takvim ve Görevler ile birlikte aylardır ilk kez Gmail iOS uygulamasını güncelledi. Artık iOS 14‘te pencere öğelerini destekleyen Görevler dışında, hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri de içeren güncellemeler sağlandı.

Google iOS uygulamalarını uzun bir aradan sonra güncelledi

Apple, üçüncü taraf geliştiricileri gizlilik beslenme etiketleri göndermeye zorlamaya başladığından beri, Google Şubat ayındaki birkaç YouTube güncellemesi hariç, bu uygulamaların yeni sürümlerini ilk kez kullanıma sunuyor. 

Bununla birlikte, diğer bazı büyük Google iOS uygulamaları hala güncellenmedi. Şirket, Kasım ayından bu yana Chrome uygulamasında herhangi bir değişiklik yapmadı. Google, Drive uygulamasının en son sürümünü, Apple’ın gizlilik etiketlerini zorunlu hale getirmesinden bir gün önce 7 Aralık‘ta kullanıma sundu. Drive, App Store sayfası artık bir gizlilik etiketi içeriyor, ancak Chrome’un hala yok.

Google iOS “Uygulama Gizliliği” Etiketi

Bilindiği üzere Apple Aralık ayından beri “Uygulama Gizliliği” etiketlerini uygulamaya devam ediyor. Ancak Google, bu özelliği desteklemekte oldukça yavaş davrandı.

Google’ın Apple’ın adımına bu kadar geç cevap vermesinin nedeni bilinmiyor. Öte yandan aylar boyunca güncelleme almayan uygulamaların bu süre zarfında bir takım gereklilikleri yerine getirdiği düşünülüyor.

Google’ın iOS uygulamalarını güncelleme konusundaki tutumunu siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google, aylar sonra ilk kez iOS için adım attı için yorumda bulun

    Google, aylar sonra ilk kez iOS için adım attı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google, aylar sonra ilk kez iOS için adım attı için ilk yorumu yapabilirsin.