Gigabyte, Çin’de üretim yapan üreticilerle dalga geçti, hisseleri 550 milyon değer kaybetti

Donanım üreticisi Gigabyte blog sayfasında yayınladığı yazıyla gündeme geldi. Firma hızlı bir şekilde değer kaybı yaşadı.

İlginizi Çekebilir Her bütçeye uygun B450 anakartlar

Gigabyte’tan büyük hata

Tayvan merkezli Gigabyte yayınladığı yazıda diğer üreticilerin ürünlerini Çin’de üretmesiyle alay geçti. Ürünlerin düşük kalitesini vurgulayan Gigabyte sosyal medyada kendisine yönelik başlayan eleştiri kasırgasının ardından yazısını hızla kaldırdı.

Hata bir kere yapıldı. Çinli satıcılardan JD ve Suning tepki olarak sayfalarından tüm Gigabyte ürünlerini kaldırmalarının yanı sıra Gigabyte’ın Çince’deki karşılığı ‘’Jijia’’ kelimesini dahi arama sonuçlarından kaldırmış.

Ayrıca Bkz. “RTX 3080 Ti ve RTX 3070 Ti MSI tarafından doğrulandı”

Ürünlerin satıştan kalkması sorunun oldukça küçük bir örneği. Öyle ki Gigabyte’ın piyasadaki değeri yaklaşık 550 milyon dolara tekabül eden %10 değer kaybetmiş durumda. Firma olayın ardından iç yönetimindeki hatadan dolayı özür dilese de olay uzun bir süre unutulamayacak.

https://www.guru3d.com/news-story/gigabyte-makes-fun-of-made-in-china-and-sees-their-shares-collapse.html

  • Ana Sayfa
  • Donanım
  • Gigabyte, Çin’de üretim yapan üreticilerle dalga geçti, hisseleri 550 milyon değer kaybetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gigabyte, Çin’de üretim yapan üreticilerle dalga geçti, hisseleri 550 milyon değer kaybetti için yorumda bulun

    Gigabyte, Çin’de üretim yapan üreticilerle dalga geçti, hisseleri 550 milyon değer kaybetti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gigabyte, Çin’de üretim yapan üreticilerle dalga geçti, hisseleri 550 milyon değer kaybetti için ilk yorumu yapabilirsin.