Galaxy S21 Ultra, DxOMark testinde sınıfta kaldı

DxOMark, akıllı telefonların kameralarını inceleyen ve puanlayan, bağımsız bir değerlendirme şirketidir. Özellikle üst düzey akıllı telefonları inceleyen şirket, inceledikleri modelleri listeleyerek kullanıcıların fikir sahibi olmalarına yardımcı oluyor.  Son olarak Samsung Galaxy S21 Ultra modelini inceleyen DxOMark, incelemesini bitirdi. Telefon ne yazık ki beklentileri karşılayamadı.

Galaxy S21 Ultra, DxOMark testinde bir önceki modelin gerisinde kaldı

Değerlendirme için Exynos işlemcili bir model seçen DxOMark ekibi, telefonun kamerasını detaylıca inceledi. Özellikle kamera performansıyla öne çıkması beklenen Galaxy S21Ultra,DxOMark  testlerinde beklentileri karşılayamadı. Telefon bir önceki modelle kıyaslandığında fotoğraf puanında berabere kalırken, zoom ve video performansında daha az puan aldı. İncelemenin sonunda S21 Ultra toplamda 121 puan alırken, bir önceki model 126 puan aldı. 

S21 Ultra, DxOMark değerlendirmesine göre fotoğrafta 128, zoom performansında 76 ve videoda 98 puan aldı. Samsung Galaxy S20 Ultra ise fotoğrafta 128, zoom performansında 88 ve videoda 106 puan aldı. Bu durum alıcıların kafasını karıştıracak gibi duruyor. Özellikle iki telefon arasında ciddi bir fiyat farkı olduğunu düşünürsek.

Samsung Galaxy S21 ultra gece çekim performansı

Açıklamalara göre telefonun ultra geniş açı kamerası beklentileri karşıladı. Ancak telefotoda durum böyle değil. Bu iki kamera ne yazık ki beklentileri karşılamayı başaramadı.  Video performansı ölçülürken, daha sağlıklı bir test için 4K 60 FPS mod kullanıldı. Yeterince telefonda kullanılmadığından ve daha çok deneysel olduğundan 8K 30 FPS modu, değerlendirmeye alınmadı. bu noktada ise videodaki stabilizasyon yeterli bulunmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Galaxy S21 Ultra, DxOMark testinde sınıfta kaldı için yorumda bulun

    Galaxy S21 Ultra, DxOMark testinde sınıfta kaldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Galaxy S21 Ultra, DxOMark testinde sınıfta kaldı için ilk yorumu yapabilirsin.